Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Warte polecenia

https://minirandki.pl/

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Kult - legenda polskiego rocka

Rock, to rodzaj muzyki oparty przede wszystkim na dźwiękach gitary. Oczywiście jest to muzyka, jaka także korzysta z innych instrumentów, przez co funkcjonuje kilka odmian rocka. Muzyka ta w minionym wieku była zaskakująco lubiana i wciąż jest wiele zespołów, jakie są cenione i szanowane przez znawców i wielbicieli muzyki. Rock tak naprawdę słuchany jest na całym świecie, co świetnie świadczy o tym, że jest to muzyka naprawdę ceniona.


W naszym kraju rock zyskał na popularność w drugiej połowie dwudziestego wieku, kiedy to zaczęły pojawiać się zespoły wykonujące utwory w tym gatunku muzycznym i co istotne produkujące je w ojczystym języku. Oczywiście muzyka to przeżywała niesamowity progres, co była okazja zauważyć na wielu festiwalach, gdzie praktycznie dominacja była właśnie zespołów rockowych. Jednym z tego rodzaju zespołów, jaki zdobył sławę, przez nagrywanie świetnych piosenek, był Kult (Kult na serwisie TerazRock). Zespół ten do dzisiaj ma dużo fanów i jeszcze zdarzają się imprezy, na jakich jest możliwość usłyszeć koncert tego zespołu. Kult tak naprawdę dla wielu ludzi w naszym kraju był pionierem rodzimego rocka. Oczywiście brzmienie tego zespołu było klasyczne, a więc głównie dominowała gitara w różnym wydaniu, a towarzyszyły jej inne instrumenty. Jednak Kult wyróżniała głównie prezentowana we wszystkim utworach treść. Jest to z pewnością zespół, który w okresie swej świetności bardzo trafnie odnosił się do rzeczywistości w naszym kraju. Istniała okazja usłyszeć w tekstach piosenek bardzo dużo interesujących podsumowań, czy również stwierdzeń dotyczących ówczesnych działań politycznych, czy również wydarzeń społecznych, jakie z teraźniejszej perspektywy nie były normalne, a można nawet powiedzieć, że tamte czasy były iście dramatyczne. Zespół ten zaskakująco dosadnie prezentował to, jak ludzie żyli w kraju i jak także byli traktowani przez władze i instytucje czuwające nad porządkiem. Kult to zespół, który z pewnością zapisał się w kartach krajowego rocka i do dzisiaj jest szanowany praktycznie przez wszystkich artystów.

Można rzec, że to nie jedyny zespół w naszym kraju, który wzorował się na zagranicznych grupach. Nirvana (popularna Nirvana), to zespół, jaki dla wielu naszych kapeli rockowych była i nieustannie jest wzorem twórczości. Grupa ta bowiem wyprodukowała kilka utworów, które można by uznać, że są nieśmiertelne, dlatego że obecnie nawet używane są poszczególne frazy do aktualnej muzyki elektronicznej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 12:24:45
Tagi: Zespół, piosenki, koncert, gatunek, imprezy, artyści, Kapela