Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Warte polecenia

www.salon4you.pl
Sala weselna Wrocław, Brzeg Dolny - Stara Stołówka

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Rockowe brzmienie cieszy się wciąż niezwykle dużym zainteresowaniem

Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już dosyć stara, ale w tym przypadku nie można powiedzieć, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa posiada bardzo dużo fanów, którzy chętnie wybierają się na koncerty największych, jak i tych mniejszych zespołów, które najczęściej znane są lokalnej publiczności. Muzyka ta oparta jest głównie na mocnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, jakie nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się niesamowicie dużą popularnością, co wpływa głównie na to, że wciąż w dominującym stopniu produkowana jest ona z wykorzystaniem żywych instrumentów. Oczywiście rozwój tej muzyki wiąże się z wprowadzeniem elektroniki, jednak w tym przypadku jest ona zwłaszcza dodatkiem do całego brzmienia tego gatunku muzycznego.


zespół Pink Floyd
Napisał: Jimmy Baikovicius
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej znanych i nadal grających całkiem sporo koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: o pink floyd w serwisie TerazRock.pl). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i pierwotnie rock w wykonaniu tego zespołu był wyjątkowo mocny, można nawet uznać że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął kształtować się w kierunku rocka, ale w brzemieniu progresywnym. Grupa ta jest powszechna i ceniona nie tylko za typowe brzmienie rockowe, które posiada sporo interesujących instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie także z tego, że teksty piosenek zawierają określoną głębię, która umożliwia nie tylko cudownie się bawić, lecz również zadumać się nad słowami, które poprzez poszczególny utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to wyjątkowo istotne i z pewnością to cechuje i tym samym wywyższa zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół (więcejo tym: więcej opinii pod tym łączem www.fabrykadzwiekuff.com)ten nadal posiada niezwykle dużo fanów.

Zespół Queen, to kolejna z legend światowego rocka. Jest to zespół (polecamy również hakuna matata zespół), jaki znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się takim gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach własnej świetności, komponował utwory, które były zaskakująco nowoczesne pod względem technicznym, a więc zawierały dźwięki szczególnie trudne do stworzenia i niezwykle podkreślające pewne frazy utworu (przeczytaj więcej: http://terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=queen).
Zespół ten na rozkładówce ma praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów zagranymi w poszczególnych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez sporą ilość entuzjastów rocka, ale co najbardziej istotne, czasami istnieje okazja usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 12:24:45
Tagi: muzyka, Zespół, utwór, piosenki, dźwięki