Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Dobór odpowiednich strojów komunijnych dla dzieci w zdecydowanym stopniu zależy od parafii

Dobór odpowiednich strojów komunijnych dla dzieci w dużej mierze zależy od parafii, w której będzie mieć miejsce uroczystość. W niektórych kościołach można wybrać dowolny strój na komunię, co oznacza, że rodzice we własnym zakresie dobierają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zatem występują w garniturach, dziewczynki natomiast najczęściej w strojnych sukniach. Są jednak i takie parafie, w których preferuje zdecydowanie bardziej skromniejszy i jednolity strój.

komunia
Napisał: John Ragai
Na podstawie: http://www.flickr.com
Alby komunijne są strojem bardzo skromnym, co nie znaczy wcale, że nie możemy prezentować się odświętnie i elegancko. Musimy jednak wiedzieć, iż komunia święta to przede wszystkim doświadczenie duchowe, strój - przejdź dalej - ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Co nie znaczy jednak, iż dziecko ma zrezygnować z ładnego i odświętnego ubioru. Wręcz przeciwnie - alba doskonale podkreśli specyfikę tej uroczystości.

Wybór alby na strój (więcej w temacie) komunijny wbrew pozorom ma niezwykle wiele ważnych zalet. Jedną z nich jest fakt, że dzieci pochodzące z mniej zamożnych rodzin nie będą mieć kompleksów przez to, iż mają znacznie tańsze ubranie. Co prawda różnice tego typu to rzecz całkowicie zwyczajna, niemniej nie powinniśmy w tak ważnej chwili jak pierwsza komunia święta dodatkowo ich uwypuklać. Kościół to instytucja, jaka przede wszystkim musi promować równość, dlatego właśnie alby komunijne są w tej sytuacji świetnym rozwiązaniem i w wielu parafiach właśnie z tego względu wybiera się właśnie ten jednolity ubiór (-> więcej). Garnitur czy sukienka na komunię to zazwyczaj dosyć kosztowne rozwiązanie. Alby komunijne w porównaniu z pewnymi modelami ubrań na tę uroczystość są w znacznym stopniu tańsze. W szczególności, że jest to ubiór, jaki zapewne dziecko założy na siebie tylko jeden raz w życiu. Alby komunijne jednak wcale nie powinny kojarzyć nam się tylko z tym, iż dziecko zupełnie nie będzie czerpać radości z tego wydarzenia. Trzeba przecież wybrać wszelkiego rodzaju dodatki. Więcej pomysłów: http://www.ubiory-komunijne.pl/alba-2a-ak Najczęściej dodatkami są rzecz jasna buty, najczęściej dziewczynki mają pozwolenie także na dobranie subtelnych dekoracji na włosy. Możemy więc gustownie w albie wyglądać, a jednocześnie podkreślić swoją indywidualność. Alby mogą być dobrym rozwiązaniem, nie warto więc wpadać w niepotrzebną panikę, jeśli dowiemy się, że nasze dziecko będzie miało założyć taki strój na swoją komunię.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-14 16:13:51
Tagi: garnitury, Pierwsza Komunia Święta, komunia, stroje komunijne