Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Nasze cenione towary regularnego użytku

Kim stalibyśmy się bez przedmiotów. Otaczają nas one i kształtują świat, w jakim mieszkamy. Może nie do końca je szanujemy, traktując je niczym mniejsze zło lub określając je określeniem „złośliwości rzeczy martwych” (wtedy, gdy nie chcą działać).
Wiemy jednocześnie, iż nie da się bez nich za dużo zdziałać, że od niepamiętnych czasów stanowiły uzupełnienie nas samych, wzbogacając nas jednocześnie jako gatunek ludzki.Kobieta siedząca na tarasie
Napisał: Phalinn Ooi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kim stałby się pierwszy człek bez krzemienia albo bez prostych rzeczy, które pomagały mu w codziennej pracy? Kim byłby, gdyby nie mógł dzierżyć w ręku narzędzia, którym odstraszałdzikie zwierzęta. Kim bylibyśmy, gdyby nie łodzie, samoloty i samochody, gdyby nie (zobacz https://minirandki.pl/speed-dating-katowice) wymyślono koła. Rzeczy są niezbędne, są tak istotne w historii świata, jak ich stwórcy. Każdy zna żarówkę lub żelazko, ale nie wie, kto je wymyślił. Zanika pionier, narzędzie pozostaje i staje się czymś powszechnym, koniecznym, czymś bez czego nie sposób wyobrazić sobie istnienia.

Weźmy na przykład takiego fotografa. Może być niezwykle zdolny, może mieć
Funkcjonalne pojemniki na żywność
Napisał: Phalinn Ooi
Na podstawie: http://www.flickr.com
niesamowity talent do robienia cudownych fot, lecz istotnie, gdyby nie aparat, jakim robi własne fotografie jego wizje ostałyby się tylko w umyśle. Podobnie jak pisarz, który ma plan na dzieło, ale nie ma kartki i długopisu, ażeby przenieść tego typu wizje na papier. Kim stałby się fotograf bez pomocnych rzeczy w jego pracy, bez parasola fotograficznego, bez statywów oświetleniowych (profesjonalne parasole fotograficzne), bez sprzętu studyjnego jak reflektory, ekrany czy namioty bezcieniowe bez sprzętu studyjnego w postaci softboksów? Więcej o reflektorach i softboksach przeczytasz tutaj: reflektory - sprzęt studyjny.

Odpowiedź jest prosta: byłby niespełniony, gdyż nie potrafiłby przenieść swoich wizji na czytelny nośnik, jaki każdy może poznać. Nie mógłby się pochwalić zdjęciem, musiałby to wszystko opowiadać, ale i tak inni mogliby nie zrozumieć jego wizji. Obecnie natomiast, w dobie fantastycznych programów graficznych fotograf może tworzyć jeszcze bardziej kreatywnie. Jest zdolny upiększyć zdjęcie, dodać do niego elementy, rozjaśnić, zwiększyć intensywność kolorów, i tak dalej. Dzięki takim programom jego wizja i realizacja wybiega jeszcze dalej zbliżając się do ideału. Bez stworzenia rzeczy, bez coraz to nowych, ulepszonych narzędzi nigdy byśmy tego nie zdobyli.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:47:03
Tagi: narzędzia, zdjęcia, aparat fotograficzny, maszyny, elementy, przedmioty, sprzętu