Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Pomysły na stylowy podarunek

Nierzadko gdy wybieramy się z wizytą do cioteczki, koleżanki lub innej znajomej damy na imieniny bądź urodziny, mamy duży problem, mianowicie - jaki nabyć podarek. Mym zdaniem prościej wpaść na pomysł podarku dla niewiasty niż dajmy na to - jej męża.
Czas dawania prezentów
Napisał: PointB
Na podstawie: PointB
Zapewne każda pani domu będzie rada z podarku... dla jej mieszkania naturalnie. A tutaj możliwości mamy cała masa! Sprawa jest o wiele prostsza jeśli bywamy w danym mieszkanku i wiemy w jakim stylu jest wyposażone, czy może co kolekcjonuje zacna solenizantka. O wiele prościej będzie nam w takim przypadku trafić w jej poczucie piękna. O ile my sami posiadamy zdolności artystyczne, rzeźbimy, malujemy, szydełkujemy, projektujemy piękną biżuterię, szyjemy, dziejemy na drutach bądź umiemy cokolwiek innego - sprawmy podarunek samodzielnie. Zawsze miłe są takie upominki, w które wkładamy swoje serce i własną pracę. Jeśli jednak wolimy coś kupić, nie czyńmy tegoż w pośpiechu. Poświęćmy na to trochę czasu, nawet jeżeli szukamy czegoś odpowiedniego w internecie.Zawsze świetnym rozwiązaniem będzie piękny obraz. W necie aż mieni się od tychże ogłoszeń artystów. Pośród pasteli, obrazów olejnych czy akwareli z całą pewnością wyszukamy coś ładnego, niezależnie czy to ma być martwa natura do zawieszenia w kuchni, poetyczny krajobraz, czy obrazy akty (zob. Galerie Mansart - obrazy akty) do powieszenia przykładowo w sypialni - we wszystkich formatach, już oprawione bądź też obramowanie dobierzemy sami.


Prezent w opakowaniu
Napisał: Anders Abrahamsson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejnym pomysłem mogą być różnorodnego typu obiekty użytkowe nieodzowne każdej z pań domu. Być może właśnie ostatnio rzeczonej pani domu strzaskała się cukierniczka? A może ma ona niedobory w sztućcach? Czy wręcz ubóstwia ręcznie utworzoną biżuterię której stale jej mało? Tutaj proponuję polskie art deco (tzw. polska sztuka stosowana). Są to biżuteria, filiżanki, lampki i inne obiekty użytkowe, charakteryzujące się geometrycznymi kształtami i dążeniem do syntetycznego określania form, poszukiwaniem czaru w przeznaczeniu przedmiotu użytkowego i czytelności przekazu w rycinie czy malarstwie, żywą oraz jasną kolorystyką.

Zawsze warto się dłużej po zastanowić, więcej poszperać stron w poszukiwaniu stosownego upominku. Z całą pewnością wynagrodzi nam to blask w oku i szeroki uśmiech osoby obdarowanej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 15:10:52
Tagi: obraz, upominki, umiejętności