Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak zainteresować muzyką swoje dziecko!

Takie dziecko, które od najmłodszych lat rozwija swoje talenty muzyczne z pewnością ma sporo bardziej znaczące szanse na to, aby bądź co bądź podbić kulę ziemską swoimi umiejętnościami. Wiadomo sprawa: zapewne nasze dziecko nie ma tak dużo talentu, motywacji, ale należy wierzyć w swoją pociechę. I właśnie dlatego naprawdę nie ma nic nieodpowiedniego w tym by wysłać swoją latorośl na prywatne lekcje grania na jakimś instrumencie. A może altówka to fantastyczny instrument?

Gra na skrzypcach i wiolonczeli
Napisał: Ted and Jen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zasadniczo nie znamy zbyt wielu słynnych muzyków specjalizujących się w grywaniu na właśnie altówce, ale tak czy siak to nie oznacza, że pomniejszanie fajności altówki jest sensowne. Generalnie altówka to rewelacyjny instrument muzyczny. Chociaż tak czy siak wybranie odpowiedniego instrumentu nie jest aż takie oczywiste - sprawdź ceny w sklepach internetowych: markowe kontrabasy.

Zapamiętajmy, że jeśli zamarzyły się nam choćby skrzypce, ale dziecko całkowicie nie zamierza zaakceptować tej propozycji, bez cienia wątpliwości nie możemy za bardzo naciskać. Niby po co? Najczęściej ciąganie dziecka na siłę tak czy siak nie będzie dawać dobrych skutków. Warto dać dziecku trochę więcej luzu, a będzie w porządku.

Należy również docenić obiektywną opinię nauczyciela - czyli jeżeli doświadczony nauczyciel powie, że w akurat przypadku naszego dziecka wiolonczela czy kontrabasy w zupełności nie wchodzą w rachubę, no nie każdy posiada predyspozycje do określonego instrumentu muzycznego, nie (zobacz https://minirandki.pl/speed-dating-katowice) ma żadnego sensu nie zgodzić się z tym, poszukiwać nowego nauczyciela, bo instrument muzyczny powinien przede wszystkim dawać dużo frajdy (u nas znajdziesz ciekawe oferty w przystępnych cenach: markowe wiolonczele). A jeśli jakieś dziecko z dosłownie niczym nie będzie sobie radziło, ciężko nie dojść do takiego wniosku, iż to raczej nie dla niego. Cóż, nie można mówić, że sytuacja jest odmienna. Spokojnie: jakiś tam dobry instrument można znaleźć!To wszystko zależy tak naprawdę od tego w jaki sposób do wartości muzycznych podchodzi młody człowiek. Niektóre dzieci zaakceptują tylko gitarę elektryczną bądź granie na perkusji, lecz trochę bardziej wrażliwa istota powie swoim rodzicom, iż przynajmniej na ten moment to nie ma fajniejszego instrumentu, niźli wiolonczela. Choć właściwie wiolonczele są ogólnie instrumentami, które wymagają bardzo ponadprzeciętnych umiejętności muzycznych, talentu oraz determinacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:47:02
Tagi: dzieci, instrumenty muzyczne, instrumenty, skrzypce