Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Dylemat wielu ludzi, czyli sukienki komunijne, albo alby. Mądrość czy głupota?

Sakrament Pierwszej Komunii to dla każdego dziewięciolatka doniosłe wydarzenie. Nawet przygotowania stanowią zupełnie nowe doświadczenie w jego życiu. Przez cały rok nasza pociecha rozmawia z kolegami na temat komunii, stara się zapamiętaćmodlitwy, uczestniczy w próbach. Jednak często w ferworze przygotowań, zarówno my – rodzice, jak i nasze dzieci, zapominamy, czym tak właściwie jest to wydarzenie.
Komunia
Napisał: János Korom Dr.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często rozważanym dylematem jest sprawa wyboru odzieży na tę okazję. W wielu szkołach, co jest zresztą bardzo słusznym posunięciem, zamiast tradycyjnych sukienek i garniturów, używa się alb. Za tym rozwiązaniem stoi wiele racji: najważniejsza jest chęć ograniczenia procesu przeobrażania się religijnego przeżycia w rewię mody i rywalizację prezentami kupowanymi przez rodziców i chrzestnych. Jednak w ten sposób ograniczamy dziecku poczucie indywidualności. Z całą pewnością możemy uznać, że mądrze wybrane, skromne sukienki komunijne, nie zaszkodzą doniosłości wydarzenia, a wręcz sprawią, że dla dziecka stanie się ono wyjątkowe.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając odpowiednią sukienkę? Przede wszystkim na jakość wykonania – sprawdźmy czy szwy się nie prują oraz czy nie odpadają jakieś elementy. Kolejna rzecz to rodzaj materiału. Unikajmy przesadnie lśniących, brokatowych, tandetnych materiałów (http://www.albykomunijne.pl/index.php?strona=alby-z-zakladka-od-ramienia). Skupmy się na tym, aby sukienka miała możliwie najmniej ozdób. Zwróćmy uwagę na to, że gdy przyjrzymy się proponowanym przez znanych projektantów sukienkom, natychmiast przekonamy się, że najbardziej elegancko wyglądają te najbardziej klasyczne.
Komunia
Napisał: János Korom Dr.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozważmy także zakup używanej sukienki. Warto o tym pomyśleć wcześniej i śledzić ogłoszenia na serwisach aukcyjnych. Niewykluczone, że trafimy na coś dopasowanego do naszych potrzeb za bardzo małe pieniądze. Zaoszczędzoną w ten sposób kwotę będziemy mogli przeznaczyć na niewielkie pamiątki rozdawane w podziękowaniu przybyłym gościom (sprawdź tutaj na http://www.albykomunijne.pl/). Niebanalnym pomysłem są haftowane woreczki, uszyte z tej samej co sukienka tkaniny, do których wkładamy gipsowego aniołka i kartkę z podziękowaniem. Jeżeli jednak w parafii, w której nasza córka przystępuje do omawianego sakramentu, rodzice zdecydują się na alby, nie wyłamujmy się.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-01 13:21:59
Tagi: Pierwsza Komunia Święta, sukienki, jakość, Sukienki komunijne, Sakrament Pierwszej Komunii