Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Którą odzież wybrać do pracy, a którą na prezent na święta?

Zaopatrzenie się w odzież ochronną umożliwia osobie, która która pracuje na stanowisku mogącym spowodować niebezpieczeństwo, na efektywne wykonywanie swoich obowiązków. Przede wszystkim jednak, daje ochronę. Należy podkreślić iż do tego gatunku odzieży nie zaliczamy produktów, które pracownik nosi wyłącznie do wykonywania prac, przy których występuje możliwość brudzenia substancjami niemającymi wpływu na zdrowie
Plac budowy
Napisał: PEO ACWA
Na podstawie: http://www.flickr.com
. Wtedy jest to tzw. odzież - zobacz na stronie http://gadzetyupominki.com/odziez-reklamowa-c-20.html robocza, która zabezpiecza przed zabrudzeniem, i zapobiega przedwczesnym uszkodzeniom odzieży własnej. Należą do niej np. koszule flanelowe (http://www.pewex.pl) i bluzki, uszyte z przyjemnych dla skóry materiałów, bez zarzutu pełniące swe zadanie w okresie zimowym, jako dodatkowa warstwa zabezpieczająca organizm przed wychłodzeniem. Odzież roboczą stosuje się także w miejscach gdzie obowiązuje bezwzględna czystość produktów. Przeważnie, do odzieży roboczej kwalifikują się także ubrania jednorazowe. Ubrania to również doskonały pomysł na prezent świąteczny: czytaj tutaj.W jakich sytuacjach mamy do czynienia z odzieżą ochronną? W przypadku, kiedy ubranie zastępuje lub zabezpiecza odzież osobistą i chroni pracownika przed potencjalnymi zagrożeniami. Każdy element odzieży ochronnej
Robotnik
Napisał: Viktor Rosenfeld
Na podstawie: http://www.flickr.com
roboczej powinien być solidny a co za tym idzie gwarantować noszącemu go pracownikowi zabezpieczenie przed np. działaniem strumienia substancji chemicznej w postaci ciekłej. Jest to wyjątkowo ważne zwłaszcza w przypadku osób pracujących przy niebezpiecznych substancjach chemicznych: gazów, oparów, cieczy i drobnych cząstek stałych. Nabywając dostosowaną do wykonywanej pracy odzież ochronną w takich zakładach pracy, należy wziąć pod uwagę stężenie chemikaliów, ich rodzaj i intensywność działania.

Niewątpliwie koniecznie powinniśmy również zabezpieczyć dłonie, a to jak grube i mocne muszą być rękawice ma związek ze specyfiką wykonywanych zadań. Rękawice antywibracyjne służą do ochrony przed wibracjami, pojawiającymi się podczas obsługiwania urządzeń. Przeciwdziałają chorobie zwanej „zespołem wibracyjnym”, na jaką narażone są osoby obsługujące np. pilarki.

Rękawice antyprzecięciowe z kolei, to doskonała ochrona przed urazami. Gwarantują maksymalny poziom ochrony przed skaleczeniem oraz utratą ciepła. W wyniku ich przeciwpoślizgowego wykończenia, chwyt jest bezpieczny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-01 14:15:58
Tagi: bluzki, rękawice, ubrania jednorazowe