Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Najnowsze kierunki w fotografiach ślubnych

Jeszcze jakiś czas temu, zdjęcia ślubne wykonywane były w zaciszu studia fotograficznego, na namalowanym tle, w konkretnych pozach. Państwo młodzi, przed uroczystością zaślubin bądź tuż po niej, jechali na podobną sesję. Obecnie jest to jednak zdecydowanie rzadziej spotykane rozwiązanie, a każdy fotograf ślubny stara się nadążać za trendami, jakie pojawiają się na rynku, ponieważ ma świadomość tego, że tylko w takim przypadku narzeczeni będą zainteresowani jego propozycją. Jakie są w takim razie najnowsze trendy jeśli chodzi o zdjęcia ślubne?


Zdjęcie ślubne
Napisał: @sage_solar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, nie robi się już sesji w studio w tym samym dniu, gdyż jest to niepraktyczne. W przeszłości bowiem goście musieli niekiedy czekać na młodą parę bardzo długo pod weselną salą. Sesje ślubne są więc przeważnie planowane na inny dzień. Czemu? Głównie ze względu na fakt, że pozwalają na znacznie większą swobodę. Sesję wtedy można zorganizować w zasadzie w każdym miejscu, także oddalonym od miejsca zamieszkania, nie ma jakichkolwiek ograniczeń czasowych, a para młoda jest znacznie swobodniejsza, gdyż pierwszy stres powiązany ze ślubem już opada. Zdjęcia wychodzą wobec tego naturalnie.

Plener to oryginalne rozwiązanie. Przeważnie fotografie są wykonywane na tle przyrody, jednakże coraz więcej osób decyduje się na sesje w miastach, czy w starych fabrykach, które stanowią doskonały kontrast.
Fotograf ślubny
Napisał: Clemens v. Vogelsang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza tym, popularnością odznaczają się również plenery wyjazdowe, chociażby nad morzem, w górach bądź nawet zagranicą. Dużo fotografów ma w swojej ofercie możliwość wyjazdu zagranicznego z parą młodą, jednak rzecz jasna należy się wówczas przygotować na to, że podobne rozwiązanie będzie dość kosztowne.

Zdjęcia ze ślubu zazwyczaj robione są z ukrycia, dzięki czemu istnieje możliwość uchwycenia najbardziej magicznych momentów. Fotografowane są również szczegóły ceremonii, przykładowo buty czy bukiet panny młodej, muszka pana młodego lub dekoracje. Dużym zainteresowaniem charakteryzują się zdjęcia nieoczywiste, a pary młode mają coraz więcej pomysłów na ciekawe fotografie. Nowoczesne fotografie ślubne które zobaczysz pod tym linkiem: plus.google.com/100800522861140760693/about, zapewniają więc o wiele więcej możliwości. Mogą mieć charakter uroczysty, czy z kolei zabawny. Fotografowie dopasowują się do wymagań klientów realizując czasem najbardziej zwariowane pomysły.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-02 16:12:58
Tagi: fotografie, sesje, ślub, plenery