Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Znaczenie muzyki w życiu codziennym

O tym że muzyka pełni w naszym życiu ważną rolę przekonywać nikogo nie potrzeba. Od dziecięcych lat ją słyszymy. Prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu ktoś śpiewał nam do snu. Może była to babcia a być może matka lub ciocia. Psycholodzy uważają że to co słyszymy w dziecięctwie wpływa na nasze smaki muzyczne w życiu dorosłym. Może jest coś w tym, gdyż jedną z kilku rzeczy które pamiętam z wczesnego dzieciństwa są płyty dziadunia z muzyką poważną i ma ona dla mnie jakiś specjalny urok.
Choć moje późniejsze wybory muzyczne bywały dalekie od owych płyt zawsze jednak rozpoznawałem kiedy w jakiejś rockowej piosence dało się słyszeć odniesienia klasyczne. Zobacz również: legalna muzyka do filmów Muzyka od zawżdy służyła zabawie. Wpierw to była muzyka na żywo. Wraz z początkiem kinematografii rola jej się rozszerzyła, muzyka wzbogacała oraz uwydatniała fabułę. W jego początkowym okresie była ona tak samo istotna jak obraz. Wraz z odkryciem gier komputerowych zaistniała muzyka do gier.
Muzyka dla każdego
Napisał: Ethan Hein
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jej rozwój przebiegał niezwykle dynamicznie. Na początek były to nieskomplikowane, króciutkie melodyjki, a obecnie muzyka do gier pozyskała miejsce równe jej starszej siostrze - muzyce filmowej. Tak samo jak muzykę do filmów tworzą ją najbardziej sławni kompozytorzy bądź kapele muzyczne. Tak więc obrotny wykonawca ma niemałą paletę możliwości. Muzyka jest także ważnym składnikiem reklamy. Muzyka do reklamy ma głównie uwydatnić jej przekaz. Szczególnie istotną rolę odgrywa ona w reklamie w radio. Nie ma tam przecie obrazu a potrzeba w jakiś sposób przekazać emocje jakie są siłą reklamy. W charakterze muzyki do reklamy obecnie wykorzystywane są często utwory już znane i cenione. Zwykle mają one podkreślać styl życia który promuje reklama czy też wzmacniać pozytywne uczucia jakie ma wzbudzać. Przykładem może tu być wykorzystanie fragmentów utworów Chopina w reklamie ubezpieczenia emerytalnego. Autor: http://www.royaltyfreeheaven.com/


Naturalnie bywa tak że muzyka do reklamy rozpowszechni jakiś przebój. Może być to też pewien sposób by młody mało znany wykonawca stał się rozpoznawalny, zwłaszcza współcześnie w dobie internetu kiedy stosunkowo nietrudno możemy odszukać wykonawcę kawałka jaki szczególnie zapadł nam w pamięć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-02 08:39:57
Tagi: filmów, gier komputerowych, muzyce