Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Znaczenie muzyki w życiu codziennym

O tym że muzyka pełni w naszym życiu ważną rolę przekonywać nikogo nie potrzeba. Od dziecięcych lat ją słyszymy. Prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu ktoś śpiewał nam do snu. Może była to babcia a być może matka lub ciocia. Psycholodzy uważają że to co słyszymy w dziecięctwie wpływa na nasze smaki muzyczne w życiu dorosłym. Może jest coś w tym, gdyż jedną z kilku rzeczy które pamiętam z wczesnego dzieciństwa są płyty dziadunia z muzyką poważną i ma ona dla mnie jakiś specjalny urok.
Choć moje późniejsze wybory muzyczne bywały dalekie od owych płyt zawsze jednak rozpoznawałem kiedy w jakiejś rockowej piosence dało się słyszeć odniesienia klasyczne. Zobacz również: legalna muzyka do filmów Muzyka od zawżdy służyła zabawie. Wpierw to była muzyka na żywo. Wraz z początkiem kinematografii rola jej się rozszerzyła, muzyka wzbogacała oraz uwydatniała fabułę. W jego początkowym okresie była ona tak samo istotna jak obraz. Wraz z odkryciem gier komputerowych zaistniała muzyka do gier.
Muzyka dla każdego
Napisał: Ethan Hein
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jej rozwój przebiegał niezwykle dynamicznie. Na początek były to nieskomplikowane, króciutkie melodyjki, a obecnie muzyka do gier pozyskała miejsce równe jej starszej siostrze - muzyce filmowej. Tak samo jak muzykę do filmów tworzą ją najbardziej sławni kompozytorzy bądź kapele muzyczne. Tak więc obrotny wykonawca ma niemałą paletę możliwości. Muzyka (Fabryka Dźwiękuffsklepsmile.pl - do reklamy ma głównie uwydatnić jej przekaz. Szczególnie istotną rolę odgrywa ona w reklamie w radio. Nie ma tam przecie obrazu a potrzeba w jakiś sposób przekazać emocje jakie są siłą reklamy. W charakterze muzyki do reklamy obecnie wykorzystywane są często utwory już znane i cenione. Zwykle mają one podkreślać styl życia który promuje reklama czy też wzmacniać pozytywne uczucia jakie ma wzbudzać. Przykładem może tu być wykorzystanie fragmentów utworów Chopina w reklamie ubezpieczenia emerytalnego. Autor: http://www.royaltyfreeheaven.com/


Naturalnie bywa tak że muzyka do reklamy rozpowszechni jakiś przebój. Może być to też pewien sposób by młody mało znany wykonawca stał się rozpoznawalny, zwłaszcza współcześnie w dobie internetu kiedy stosunkowo nietrudno możemy odszukać wykonawcę kawałka jaki szczególnie zapadł nam w pamięć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-02 08:39:57
Tagi: filmów, gier komputerowych, muzyce