Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Wakacje w Karpaczu 2015

Mieszkańcy Dolnego Śląska nie muszą daleko jechać, by się zrelaksować lub odwiedzić najpiękniejsze zabytki i oglądać zabierające dech piersiach widoki.
Województwo to położone na południowym-zachodzie słynie z wielu turystycznych atrakcji: uzdrowiska w Polanicy Zdrój, Kudowie Zdrój, Dusznikach Zdrój czy też Zamek Książ w Wałbrzychu, gdzie podobno czasami straszy. Co prawda morza na Dolnym Śląsku się nie uświadczy, ale miłośnicy górskich wycieczek znajdą z pewnością coś dla siebie.
Wycieczki, góry
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Chodzi oczywiście o Karkonosze i ich główne miasto Karpacz (polecane opcje). Karkonosze słyną z mnóstwa legend, jak ta o psotnym Liczyrzepie. Ten duch Karkonoszy na stale wpisał się w przewodniki turystyczne, w których opisywane są jego sprawki. A według mieszkańców, Liczyrzepa wciąż płata figle, turystom, którzy nie potrafią zachować się na stokach. Jednak pomimo tych przekazywanych z ust do ust opowieści Karkonosze, wciąż ściągają wielu miłośników górskich wędrówek. To również dla nich okazja by poćwiczyć przed zdobyciem Tatr czy też Bieszczad. Turysta-mieszczuch decydujący się na wypoczynek w Karpaczu również może liczyć na udane wczasy. Karpacz atrakcje to przede wszystkim Świątynia Wang, Muzeum Zabawek, Tor Saneczkowy Kolorowa. W Karpaczu można też być świadkiem jednej z niewielu w Europie anomalii grawitacyjnych. Planując dłuższy pobyt można skorzystać z bogatej oferty noclegowej. Przy wyborze ośrodka dobrze jest skorzystać z portali z ofertami, na których z pewnością będą dostępne informacje takie, jak: Karpacz noclegi, tanie noclegi Karpacz lub Karpacz kwatery prywatne, które chlubią się domową atmosferą i również korzystnymi cenami Można również znaleźć ośrodki agroturystyczne, których nie brakuje chociażby w samym Miłkowie.

W Internecie można też wybrać opcje pensjonaty Karpacz (więcej ofert). Takiego typu ośrodki znane są nie tylko z przystępnych cen ale także komfortowych warunków i regionalnej kuchni. Dla tych co wciąż szukają wymarzonej imprezy na pożegnanie starego roku, to miasto również może się sprawdzić. Korzystając z wyszukiwarki i wstukując frazę Karpacz sylwester, pojawią się jeszcze oferty z okazjami, wolnymi miejscami i ośrodkami, które organizują bale i imprezy sylwestrowe na stokach narciarskich. Ponadto na stronach wyszukiwarek już teraz można zgłębić oferty na wakacje 2014 w Karpaczu. Już teraz warto się nad tym zastanowić. A zatem czy nie lepiej wybrać urlop właśnie na Dolnym Śląsku?


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-04 08:54:58