Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Nie obawiajmy się świętować, to wręcz nasz obowiązek. A każde wydarzenie zasługuje na szczere celebrowanie

Nie brakuje okazji do świętowania. Życie przynosi nam mnóstwo powodów do wyrażania swojej radości. Niestety, nasze życie nie składa się wyłącznie ze świąt, więc zdarzają się także gorsze dni, czy tragedie, jakie najlepiej przeżyć w zadumie oraz smutku. Na szczęście, każde szczęśliwe dla nas wydarzenie możemy świętować, tak, jakbyśmy osiągnęli coś wielkiego. I tak w istocie jest, ponieważ przenosimy góry w szczęśliwe dla nas dni. Zależnie od święta są to urodziny, rocznice czy triumfy, za które musimy wznieść toast.
tort
Napisał: Peter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto się cieszyć, kiedy nasz przyjaciel ma kolejne urodziny lub kogoś spotykamy po kilku latach, warto się cieszyć z taką osobą, że tyle lat przeżyliśmy i dalej możemy świętować. W życiu bowiem, jak to czasami widać nic nie jest nam zagwarantowane na 100%, wszystko jest na chwilę, nasze życie to tylko pewien, krótki czas i nie wiadomo, jak i kiedy się zakończy. Dlatego jest takie istotne, żeby świętować jego każdy moment.

Wiadomo, że nie da się tego robić cały czas, gdyż mamy prawdziwe życie i nasze sprawy, o które możemy zabiegać. Możemy co prawda triumfować w ciszy, lecz to nie będzie to samo, gdy możemy z osobą, którą lubimy czy kochamy wznieść toast za kolejny sukces. Bo prawda jest taka, iż sukcesy smakują najlepiej, kiedy można dzielić je z innymi. Jakby to było, gdybyśmy odnosili sukcesy, ale nie mielibyśmy sposobności, żeby świętować swoje triumfy z inną osobą. Byłoby to smutne, co więcej, nie moglibyśmy cieszyć się w pełni naszym szczęściem. Należy również cieszyć się okazale, zorganizować coś, żeby podkreślić ten sukces. Kupić tort lub torty na zamówienie (zob.: torty urodzinowe Wrocław), pomyśleć o pozostałych atrakcjach a potem cieszyć się prawdziwie, zaakcentować to wspaniałą imprezą.
tort
Napisał: Michael Kopp
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinniśmy o tym pamiętać, ponieważ w życiu takie właśnie wspaniale wydarzenia przeplatają się ze zdarzeniami smutnymi lub chociażby przeciętnymi, niewartymi odnotowania. Tym bardziej powinniśmy być bardziej uczuleni, aby celebrować sukcesy, które są niejako esencją naszego życia. Nikt nie wie tak naprawdę, ile nas ich jeszcze czeka i czy obecny sukces nie jest naszym ostatnim. Dlatego też właściwe świętowanie takich wydarzeń nie jest niczym złym, to raczej bardzo pożądany, wręcz konieczny stan.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-08 11:15:59
Tagi: Urodziny, sukcesy, świętowanie