Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Muzyka to tak naprawdę całego życia!

Muzyka sprawia, że tak naprawdę nareszcie mamy możliwość fajnie żyć. No wiadomo: nie samą muzyką żyje istota ludzka, ale można powiedzieć, iż nasze funkcjonowanie bez chociażby błogiego dźwięku akordeonu, bębnów albo przeszkadzajki byłoby o wiele biedniejsze.


Tamburyn
Napisał: themostinept
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niektórzy osobnicy świetnie radzą sobie bez takich dźwięków, ale ogólnie to sytuacja jest taka, że nie ma żadnego sensu spróbować żyć bez muzy. To bez sensu. Niby po co chcieć rezygnować z tej niesamowitej przyjemności?

W takim razie: ktoś z czytających sądzi, iż posiada - lub nie nieco talentu? A więc warto odważyć się sięgnąć po gitarę, tamburyny, dowolnie wybrany instrument! Dzięki właśnie tej decyzji wreszcie można znacząco zmienić swoje życie. Bo chociaż ogólnie jest tak, że słuchanie muzyki jest miłe, to jednakże nigdy nic się jest w stanie równać z bardziej czynnym wejściem w świat muzyki. Chociaż to jasne, iż nie w każdym przypadku mamy chociażby trochę umiejętności muzycznych...

Jeżeli zakładamy, iż chcemy nieco pobawić się, to w sumie brak talentu nie powinien być problemem. Jakby nie patrzeć nie ma problemu, bo w naszym życiu najważniejsza jest zabawa i satysfakcjonujące hobby. Jeśli będziemy umieli fantastycznie się bawić, chociażby talerze perkusja będziemy traktowali jako niestandardową, lecz jednakże zabawkę, to ogólnie nie będziemy pewnie mieli najmniejszych powodów do obaw. Spokojna głowa: to wyłącznie muzyka, zatem trzeba traktować ją z wymaganym szacunkiem, lecz bez niepotrzebnej egzaltacji (dobrze jest rozpocząć naukę gry na profesjonalnym sprzęcie - porównaj ceny - talerze do perkusji).

Doceniajmy niejako medyczne działanie grywania na wybranym instrumencie perkusyjnym! Bo skoro muzyka powoduje, że jesteśmy sporo bardziej wyluzowanymi osobami, tak jakby mniej się denerwujemy, to wielce trudno nie dostrzec, iż w zasadzie muzyka potrafi załagodzić obyczaje. Pewnie każdy z nas może się zgodzić, że długaśne słuchanie utworów lub samodzielne tworzenie muzyki jest czymś fenomenalnym, sprawiającym, iż nawet nieszczęśliwy człowiek nareszcie co najmniej na chwilę może zapomnieć o wszelkich problemach, rozterkach - shakery perkusja są w szczególności czymś pomocnym (kup instrument w niższej cenie: nowe przeszkadzajki).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-09 13:47:09
Tagi: muzyka, instrumenty, hobby, instrumenty perkusyjne