Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Islandzka muzyka jest genialna

Co prawda często gdzieś przeczytamy, że o gustach muzycznych nie ma żadnego sensu dyskutować, ponieważ i tak tego typu dyskusje do niczego nie są w stanie prowadzić, to jednakże można w zasadzie lekko pokusić się o krótką dyskusję na temat gustów. Zatem jakie składanki płyty cd/dvd, które w ostatnich latach zostały opublikowane na rynku są faktycznie godne uwagi?

Muzyka
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Najważniejsza myśl: w żadnym razie nie można sądzić, że obecna muzyka jest najzupełniej do kitu! Snobizm, czyli jaranie się tylko wiekowymi kawałkami to coś niefajnego.Jeśli któregoś z internautów zainteresowały religijne płyty cd/dvd, powinien chociażby doceniać mocniej Arkę Noego. W sumie to nie jest nowy zespół, lecz z wiadomych przyczyn w Arka Noego nie ma stałego składu, dzieciaki przychodzą oraz odchodzą, to coś typowego. I wbrew pozorom w żadnym przypadku nie można powiedzieć, iż Arka Noego to nudziarstwo, coś dobrego wyłącznie dla miłośników typowo katolickich utworów. Często religijna muzyka faktycznie nie jest za bardzo ciekawa, lecz na całe szczęście polska formacja o nazwie Arka Noego z doskonałym skutkiem pokazuje, że jeżeli kogoś interesuje fajna muzyka religijna, powinien zakupić album Arki Noego. Szczególnie, że kasa zarabiana z wyprodukowania płyty im się należy! - (sprawdź oferty muzyczne dla każdego: religijna muzyka na płytach)

Pamiętajmy, iż gdzieś na końcu Europy znajduje się mroźna Islandia: co interesujące, ludzie z polskim paszportem są teraz najbardziej liczną grupą obcokrajowców. Taki Polak, który chce z bliska poznać islandzką duszę niech chociażby zwraca swoją uwagę na rock płyty cd/dvd tworzone przez ludzi z Północy. Choć Islandia jest mniej liczna, aniżeli choćby Szczecin, spłodziła Bjork, GusGus, lecz również Asgeira - bardzo młodego chłopaka, którego pewnie czeka niezwykła kariera. Już w tym momencie jest na Islandii jednym z najpopularniejszych piosenkarzy.

Trzeba przyznać, że akurat jego koncert w naszym kraju, a konkretniej w warszawskim klubie artystycznym Basen był bez cienia wątpliwości niezwykłym, olśniewającym wydarzeniem muzycznym. I miejmy nadzieję, iż za pewien czas Asgeir znowu nas odwiedzi. W takim razie jeśli kogoś na teraz mało interesują blues bądź soul i r&b płyty cd/dvd, niech spróbuje sięgnąć po muzykę z Islandii. Islandia jest małym, lecz przy tym wielkim krajem - (newsy muzyczne, które zamówisz online: płyty ze składankami).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-09 13:47:09
Tagi: muzyka, płyty, CD, Islandia, Arka Noego