Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Prezent najlepiej jeśli jest praktyczny

Czasami mała rzecz potrafi czynić cuda. W w codziennym biegu, w którym sprawy i terminy naglą, a przedmioty martwe odmawiają posłuszeństwa, warto zakupić jak najwięcej praktycznych wspomagaczy. Gubisz drobne? Nie masz gdzie trzymać kart kredytowych, a może nie możesz utrzymać porządku i potrzebujesz małej pomocy, tanich podręcznych wspomagaczy?
prezent
Napisał: Lenovo
Na podstawie: Lenovo
Wiem, że termin ”wspomagacze” brzmi jak poruszany był temat środka na zmęczenie i ciągły stres, ale nie, porozmawiamy o bardziej przyziemnych i mniej kosztownych sprawach. Porozmawiamy o kilku przedmiotach, które ułatwiają życie, takich jak np. przydatne portmonetki.

To mała, aczkolwiek pomocna rzecz. Nie trzeba zapychać kieszeni portmonetką, telefonem czy kluczami. A może nie posiadasz kieszeni? Nie będziesz musiał też brać ze sobą plecaka na niewielkie, acz niezbędne przedmioty. W etui na pas pomieści się wszystko, czego potrzebujemy, a co najważniejsze, każdy z tych przedmiotów masz na wyciągnięcie ręki. Skoro więc chcesz otworzyć drzwi, a nie możesz znaleźć kluczy nie potrzebujesz przekopywać kieszeni, wystarczy spojrzeć do etui, podobnie w sklepie – łatwo wyciągasz portfel, bez zbędnych scen.
prezent
Napisał: Anders Abrahamsson
Na podstawie: http://www.flickr.com
A jeśli już jesteśmy w temacie portfela, to warto wspomnieć o następnej użytecznej rzeczy – o portmonetce. To strasznie praktyczna rzecz, ukryjesz w niej wszelkie drobniaki, małe bilony, które mogą tylko walać się po torbie lub w kieszeniach. W portmonetce najlepiej znaleźć monety, a co najważniejsze zmieścisz ich tam wiele, więc zawsze znajdziesz potrzebną kwotę. Docenisz to rozwiązanie, a jeszcze bardziej będą zadowolone panie kasjerki, które często nie posiadają drobnych.

Bardzo poręczną rzeczą jest także portfel na łańcuszku. Nie dość, że go nie zgubisz, to jednakowoż szybko zniechęcisz potencjalnego kieszonkowca. Solidny łańcuszek zapewni bezpieczeństwo dla twoich banknotów oraz dokumentów.

Jest jeszcze jedna przydatna rzecz, lecz nadaje się lepiej na prezent. Myślałeś czasem, jak wręczyć na przykład komuś na prezent pieniądze? Chyba zawsze jest z tym kłopot, bo to temat drażliwy. Nie można dać po prostu do ręki, bo w taki sposób przecież załatwiamy każdą transakcję, a prezent nie powinien być transakcją. No to jak? Koperta? Odpada. Lepszym rozwiązaniem są eleganckie klipsy do banknotów. Co więcej, można umieścić na nim życzenia, co dodaje mu odpowiedniej powagi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-09 13:47:09
Tagi: prezent, pieniądze, stres, portfel, transakcja