Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Bardzo istotne wydarzenia w życiu trzeba pamiętać. Powinniśmy mieć je w pamięci, by pozostawić wspomnienia dla potomnych

Są takie wydarzenia w życiu, o których chce się pamiętać. Dla każdego może być to coś innego. Nie dla każdego, żeistotne są tylko takie uroczystości, jak ślub czy pierwsza komunia święta, gdyż dla większości osóbrównie emocjonujące i warte zapamiętania będą indywidualne przeżycia które uczyniły kogoś szczęśliwym. Może to być spotkanie ważnej dla nas osoby, odkrycie płyty, która zmienia spojrzenie na muzykę czy filmu, który zmienia nasze życie. Wszystko to ma swoją wagę, lecz każdy człowiekposiada indywidualny pakiet wspomnień, do którego lubi wracać, gdy coś mu doskwiera.

dzieci komunijne
Napisał: John Ragai
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zapewne też tak masz, jednak częściej twoją głowę zaprzątają smutne myśli? Czy wręcz przeciwnie, nie zapominasz o traumatycznych chwilach a za to cieszysz się wszystkim co miłe, życiowymi sukcesami, np. wydarzeniami typu I Komunia Święta dla dzieci. Wszystko zależy tu od życiowego nastawienia, jaki masz charakter i jak odbierasz swoje wspomnienia ,. Może się zdarzyć, że w ogóle tego nie roztrząsasz, jednak w naszej świadomości zawsze pozostają wspomnienia, podobnie jak może w nich zobaczyć siebie za kilka lat, czy raczej jak chcielibyśmy siebie widzieć.

pierwsza komunia - albykomunijne.pl
Napisał: John Ragai
Na podstawie: http://www.flickr.com
To interesujące zagadnienie ze względu na swoja wielowymiarowość, ale w największym stopniu korzystają tego psycholodzy, którzy zdają sobie sprawę że dzisiejsze problemy mają swoje źródło w przeszłych wydarzeniach. Często też jest tak, jeśli doświadczyliśmy pewnych niepowodzeń w przeszłości, np. w szkole, a teraz osiągnęliśmy dość wysoki status, to wiadomo, powrót do przeszłości nie będzie nas interesował. Podobnie wygląda sprawa ze związkami. Jeśli obecnie jesteśmy szczęśliwie związani, a mamy za sobą zawody miłosne, to nie będziemy chcieli tego rozpamiętywać. Z drugiej strony, może to właśnie w przeszłości byliśmy szczęśliwie zakochani, lecz później już było tylko gorzej.

Teraz zaś jesteśmy samotni, więc z chęcią wracamy dotamtych dni, jednocześnie wszystko idealizując. Często bowiem tak jest, że jak wracamy do przeszłości, to albo coś idealizujemy, albo odbieramy negatywnie. Pamięć zawsze jest subiektywna i trochę skrzywiona. Wobec tego nie warto przejmować się tymi sprawami gdyż to co minęłojuż naprawdę jest przeszłością, powinniśmy skupić się na życiu tu i teraz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 13:40:11
Tagi: wydarzenia, wielowymiarowość