Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Organizując wesele

Ślub to ceremonia wspaniała, ale i wymagająca. Wiąże się z masą przygotowań, godzinami debat i najważniejsze nadzieją, iż nasze wesele będzie długo odtwarzane w pamięci przez gości. Nie zapominajmy, że pośpiech w tej kwestii nie jest mile widziany, zatem przygotowania powinniśmy zacząć z wyprzedzeniem. Najpierw wybierzmy datę naszego ślubu, to od niej zaczynamy całe przedsięwzięcie.
Przyjęcie weselne
Napisał: EMILIE RHAUPP
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następna kwestia to wybór miejsca i określenie, czy organizujemy przyjęcie kameralne czy też bal na sto par. Czasy w których remiza strażacka zamieniała się w salę taneczną minęły bezpowrotnie. Dzisiaj możemy dokonywać wyboru między restauracjami czy domami weselnymi. Wygląd pomieszczeń, wybór potraw nie powinien nas niepokoić, gdyż należy jedynie określić swoje wymagania, a zostaną wzięte pod uwagę. Tradycja mówi, iż przyjecie weselne, wesele to huczna zabawa od zmierzchy do świtu. W jej trakcie żaden z zaproszonych nie może się nudzić przy stole. Zabawę do białego rana zapewni nam zespół muzyczny. Znalezienie orkiestry nie powinno sprawić problemu, wystarczy, że wpiszemy w Internecie słowa: zespoły na wesele z woj. dolnośląskiego http://satisfaction.wroclaw.pl/. Zawsze jednak poprośmy o prezentację filmów z poprzednich wesel oraz listę piosenek jakie grają. Dopiero wówczas możemy zatwierdzić repertuar, poprosić o przygotowanie wybranej piosenki na pierwszy taniec oraz ustalić zestaw zabaw.przed ślubem
Napisał: Naijamayor
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zwróćmy uwagę na doświadczenie zespołu. W końcu wesele to zbiór pewnych obyczajów i tradycji, których scenariusz zespół musi perfekcyjnie znać. Nie bez znaczenia jest też sprzęt, którym posługuje się zespół. ”Rzeżące” głośniki, tanie mikrofony czy oświetlenie typu dyskotekowa kula to już przeżytek. Orkiestra weselna powinna być złożona muzyków, wokalistów i najlepszego sprzętu. Sprawdźmy również jakie przerwy robi zespół – to wbrew pozorom ważny temat http://satisfaction.wroclaw.pl/. A może wolimy skorzystać z pomocy DJ-a? Jego obecność przed konsoletą wiąże się z tańcami i hulankami przy najnowszych przebojach, jak i znacznie starszych. Mimo iż muzyka elektroniczna nie oddaje dźwięku muzyki „na żywo”, są osoby, którym to nie przeszkadza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-29 12:38:18
Tagi: Zespół, DJ, ślub, mikrofony, muzyka elektroniczna, repertuar, bal, weselisko