Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Profesjonalne sesje dziecięce oraz ciążowe – jak wyglądają?

Każdy wie, iż panie czekające dziecka z dnia na dzień rozkwitają. Ciąża jest specyficznym i niezwyczajnym czasem w życiu pań. Jest to okres, w którym pragną one w sposób nadzwyczajny zadbać o siebie jak też dobro swego potomka. Ostatnio coraz to powszechniej traktowana jest tak zwana fotografia ciążowa. Panie w ciąży, prócz tego, że codziennie są fotografowane przez swoich bliskich, zainteresowane bywają także tematami związanymi z profesjonalnymi sesjami.
Duża część kobiet, choć marzy o upamiętnieniu swego błogosławionego stanu, podchodzi do tego (przynajmniej początkowo) z dużą dozą ostrożności i zakłopotania. Poniektóre panie decydują się na rozbierane sesje , aczkolwiek nie jest to ani zasadą ani przymusem. Modne są również zdjęcia wspólnie z partnerem- angelka.pl. Warto mieć świadomość tego, jaka idea towarzyszy wszystkim sesjom ciążowym. Jest to uchwycenie ogromnie szczególnej chwili w życiu przyszłej matki i w życiu maleńkiego człowieka, który wkrótce przybędzie na świat. Nawet, gdy kobieta początkowo niechętnie myśli o tego typu sesji lub zwyczajnie ma pewne obawy, zawsze kończy się to uśmiechem na jej buzi po zobaczeniu rezultatów. A gdy dzidziuś pojawi się na świecie? Dzieci najmłodsze najlepiej fotografować w trakcie snu, między 3 - 14 dniem życia. W trakcie sesji najlepiej zagwarantować im właściwe warunki cieplne, ciche wnętrze i miękkie podłoże - winny czuć się bezpiecznie niczym w łonie matki.

Maluch z pieluszką
Napisał: TracyLeigh♥
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fotografowanie dzieci daje mnóstwo radości, jednak nie jest prostym zadaniem. Fotograf dziecięcy musi posiadać sporą dozę cierpliwości i empatii- strona. Wiedzą o tym tak zawodowi fotograficy, jak i rodzice. Podczas pracy z niemowlakiem najistotniejszą osobą jest matka, i to właśnie ona powinna brać aktywny udział w podobnej sesji. Jeśli fotografujemy starsze dziecko, przejmujemy dziecięcą perspektywę, kucając lub leżąc. Jeśli sfotografujemy je z perspektywy dorosłego zaburzymy proporcje. Dopiero w trakcie sesji z młodzieżą i starszymi dziećmi możemy bawić się w pozowanie świadome. Tenże pomysł zainteresuje szczególnie dziewczęcia po 10 r. życia, niemniej jednak nawet dzieci starsze warto "uchwycić" podczas scenek sytuacyjnych: zabawy z psem czy puszczania bąbelków.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-29 16:08:19
Tagi: dzieci, zdjęcia, kobieta, dziecko, Ciąża