Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

February 2015 - wpisy

Czemu gry są tak przyjemne. Kto często gra? Czy gry są dla każdego? Jak jesteśmy w stanie grać?

Nowatorskie gry komputerowe tworzone są do ludzi i młodzieży różnego wieku. Powstały profesjonalne gry dla każdego, o różnorodnej tematyce. Na pewno niektórym gry komputerowe kojarzą się jedynie z przemocą. Wręcz przeciwnie. Dzisiaj odnajdziesz gry takie jakie szukasz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-27 14:32:29
Tagi: gry, zainteresowania, rozrywki, szachy

Jaką kupić sukienkę na komunię świętą? Czy jest idealna kreacja na to wydarzenie? Czy są gotowe pomysły?

komunia
Na podstawie: flickr.com
W momencie gdy przychodzi maj to znaczy, że jest czas na pierwszą komunię świętą. Pojawia się ważne pytanie, to znaczy w jaki sposób ubrać nasze dziecko. W przypadku chłopców sprawa wydaje się łatwa, problem zaś pojawia się jeśli musimy ubrać dziewczynkę. Wiele kreacji komunijnych dla dziewczynek szyta jest z atłasu i jedwabnej organtyny. Materiały te są wygodne i dość lekkie. Równocześnie charakteryzują się one także dużym stopniem przewiewności, więc sprawdzają się idealnie w czasie bardzo ciepłych dni. Wybierając sukienkę komunijną dobrze też wystrzegać się zbytniego przepychu i przesady, lepiej wybrać skromne kreacje czy alby komunijne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-24 15:14:27
Tagi: komunia, moda, kreacja

Wielkanoc to cudowne święto, powinniśmy spędzic je świątecznie i rodzinnie. Ważna jest atmosfera i klimat oraz wyjątkowe ozdoby

stół
Napisał: ZP „Ćmielów”
Na podstawie: ZP „Ćmielów”
Prawdopodobnie większość z nas już wypatrujemy wiosny, momentu, kiedy wiosenne kwiaty zakwitną, słońce będzie świecić, ludzie zaczną się uśmiechać i ogólnie wszystko zacznie być piękniejsze i pozytywniejsze. Przyjście wiosny to również niezwykle wiosenne święto, które jednak w ostatnich latach zdarzało się... pełne śniegu. Nic to, nawet jeśli tak się zdarzało to Wielkanoc ma szansę być zdecydowanie ozdobna i wiosenna, dzięki ozdobom wielkanocnym, które jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-23 15:54:28
Tagi: dekoracje świąteczne, kwiaty, Wielkanoc, pisanki

Idealne wiązanki ślubne zrobione są przez florystów – artystów kwiatowych

bukiet na ślub
Napisał: Floral Concept Store
Na podstawie: Floral Concept Store
Kwiaty od wieków są z człowiekiem. Już w starożytnym Egipcie celebrowano nimi bogów, czy składano je, jako dary. Przez następne wieki kwiaty były używane też jako symbole. Ozdabiano nimi ubrania i wplatano je w zdobienia cesarskie, jako sygnaturę władzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-18 13:23:25
Tagi: kwiaty, kompozycja, wiązanki, florysta

Czy należałoby wydzierżawić catering do obsługi wesela?

jedzenie na imprezy
Napisał: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Na podstawie: http://www.flickr.com
Organizacja imprezy weselnej bez wątpienia do łatwych nie należy. Młodzi muszą zatroszczyć się o stosowny zespół, fotografa, osobę nagrywającą, lokal czy coś do jedzenia. Kwestii do załatwienia jest wiele zarówno wokół przygotowania formalności ślubnych, odbycia kursu przygotowującego do małżeństwa, zakupu odpowiednich ubrań i zaproszenia gości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-18 11:58:26
Tagi: goście, wesela, Menu, lokal

Pomysł na prezent dla faceta

mężczyzna w szarej koszulce
Napisał: Jordon B
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nadchodzi taka okazja jak urodziny, dzień chłopaka czy święta. Rozmyślamy, co kupić naszemu mężczyźnie? Pomysłów jest mnóstwo, ale jak wybrać taki, który mu się spodoba? W tekście postaraliśmy się zamieścić kilka przydatnych rad. Mamy nadzieję, że nieco pomożemy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 13:11:23
Tagi: gra komputerowa, Dzień Ojca, brzytwa, gadżety, materiał, trendy, facet, upodobania

Pomysły na najlepsze prezenty dla żony i męża - gdzie wypada wypatrywać weny?

opakowanie na prezent
Napisał: Design Packaging
Kupowanie upominków dla jednych jest zwyczajnie łatwą rzeczą, innym z kolei sprawia to wiele trudności. Bez wątpliwości o wiele trudniej jest dobrać upominek dla osoby, którą kiepsko znamy, na przykład dla kolegi z pracy albo szefa, a o wiele łatwiej przyjdzie nam nabyć upominek dla przyjaciela lub współmałżonka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:30:00
Tagi: gry, Prezenty, gadżety, kosmetyki

Czy popularne powiedzenie, że muzyka łagodzi obyczaje jest zgodne z prawdą?

koncert gitarowy
Napisał: Urko Dorronsoro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muzyka bywa jedną z sztuk pięknych, jaka wpływa na psychikę człowieka. Niejednokrotnie stanowi ważny fragment żywota dla wielu osób. Bardzo okazjonalnie zdarza się, iż wyrazy „piosenka”, „dźwięk” zdają się niektórym po prostu jednymi z mnóstwa innych oplatających nas aspektów otoczenia. Jednak możemy potwierdzić popularne stwierdzenie, że muzyka łagodzi obyczaje. Jest to stwierdzenie prawdziwe, które potwierdzić może kilka argumentów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:28:29
Tagi: brzmienie, klimat, nastrój

Wspaniała i tradycyjna muzyka góralska jako coś co współtowarzyszy góralom w domu, umila życie a także daje radość swym wesołym brzmieniem.

muzycznie
Napisał: Urko Dorronsoro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muzyka góralska posiada wiele wspólnych przymiotów z muzyką różnych rejonów Polski. Jej autorzy są bezimienni i powstaje spontanicznie, wynika z życia codziennego, z naturalnych pragnień i instynktów twórców oraz wykonawców. Opowiada ona o tym co góralom bliskie - o umiłowanych Tatrach, historiach zbójników i o kłusowniczych wyprawach lub po prostu składa się z wesołych piosenek. Nie może braknąć w niej elementów miłosnych, czy przekomarzań się chłopaka z dziewczyną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:28:29
Tagi: brzmienie, akordeon, instrumenty dęte, Granie

Jak korzystnie zaplanować czas naszym pociechom?

Kredki, przybory szkolne
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Duża część z nas dobrze wie, że zorganizowanie wolnego czasu na wartościowych rozrywkach jest zadaniem względnie wymagającym. Jako dorośli w szeregu przypadków nie posiadamy ciekawych pomysłów, w jaki sposób możemy tego dokonać. Problem pojawia się również, jeśli chodzi o zagwarantowanie rozrywek naszym dzieciom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-12 15:16:23
Tagi: gry, dzieci, marki, konkursy, zabawy, rozrywki, online, dorośli

Aktualne mody na rynku 3D: figurki i skanowanie

Figurka 3d
Napisał: Steve Jurvetson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nasze czasy obfitują w nowomodne urządzenia, które mają rozległe przeznaczenie. Jedne służą nauce, inne pracy, jeszcze inne zabawie. Do takich urządzeń można szczególnie zaliczyć wielofunkcyjną maszynę do drukowania i skanowania, która robi to w formacie 3D. Ludzie mocno fascynują się tym tematem, jako że w dalszym ciągu jest to news na naszym rynku, a jej ewentualności są nieograniczone.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-10 11:06:22
Tagi: 3D, Urządzenia, Skanery 3d

Po pogrzebie dobrze jest pomyśleć o nagrobku

Pogrzeb
Napisał: Sean Kelleher
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomo, że wszyscy umrzemy. Nie jest to dla nas wesoła perspektywa. Jednak, kiedy chowamy bliską nam osobę, doskonale wiemy, że poza zorganizowaniem pogrzebu będzie trzeba postawić pomnik, a konkretnie wybrać firmę kamieniarską, która zrobi nam pomnik i go postawi. Często wybiera się pomniki granitowe, bo są one trwałe i rzeczywiście ładnie się prezentują.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-09 11:38:23
Tagi: pomnik, nagrobek, cmentarz

Z jakiego powodu gra ucieczka z pokoju osiąga uznanie pośród młodych ludzi.

Klucz w zamku do drzwi
Napisał: Maria Teresa Ambrosi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wierny pasjonat gier komputerowych, rozpoczynając granie w niejaki sposób utożsamia się z postacią.

W sektorze jest dużo udostępnionych gier począwszy od logicznych, zręcznościowych do tych typu rpg. Jedak jednym z najciekawszych jak i na topie rodzai gier jest projekt ucieczka z pokoju.
Mają one różne poziomy, są te łatwe – dla początkujących graczy, średnie, które tworzą wyzwanie dla graczy,jacy aktualnie odwiedzili kilka pokoi a także te skomplikowane, jakie nieraz są nie lada wyzwaniem wśród graczy zaawansowanych. Podczas, gdy na rynek trafia nowa gra chcemy ją sprawdzić. Sprawdzić o co w niej chodzi, na czym polega.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-05 10:31:20
Tagi: gra, pokój, łamigłówki