Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Z jakiego powodu gra ucieczka z pokoju osiąga uznanie pośród młodych ludzi.

Każdy pasjonat gier komputerowych, rozpoczynając granie w pewien sposób utożsamia się z postacią.

Na rynku jest wiele udostępnionych gier od tych logicznych, zręcznościowych po gry typu rpg. Tymczasem jednym z najciekawszych i najpopularniejszych typów gier jest projekt ucieczka z pokoju.
Mają one różne poziomy, jak np. łatwe – dla uczących się graczy, średnie, które stanowią wyzwanie dla graczy,którzy aktualnie odwiedzili parę pokoi oraz te trudne, jakie nieraz są nie lada polem do popisu nawet dla graczy wprawnych. Podczas, gdy na rynek trafia nowa gra mamy ochotę ją wypróbować. Sprawdzić o co w niej chodzi, na czym polega.

Zamek do drzwi
Napisał: Marie Buyens
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sieci szukamy recenzji na ten temat. Zazwyczaj tym się kierujemy, pozwala nam podjąć decyzję, czy warto w nią zagrać czy raczej nie. Aktualnie gra ucieczka z pokoju jest przebojem pośród gier. Koncept ten rozpoznawany jest pod nazwą: ucieczka z pokoju, gra polegająca na tym, by w jak najszybszym czasie wydostać się z pokoju. Tutaj zobaczysz więcej: (Klik) Projekt powstał na podstawie gier sieciowych pod nazwą exit the room. Idea przeniesienia sieciowej gry do świata współczesnego wdrożyli Amerykanie a później Japończycy. Początkowy takiego rodzaju pokój wykiełkował w USA w Kalifornii w roku 2005 i szybko zyskał sławę. Obecnie tego typu pokoje są dostępne w większości państw. Pierwsze pokoje w kraju zaistniały w 2014 roku we Wrocławiu. Obecnie w Polsce można zagrać w blisko 100 pokojach w 13 miastach na całym świecie. Tymczasem kolejne pokoje wyrastają w szybkim tempie, ponieważ zainteresowanie tą rozrywką szybko rośnie. Wzory na tematykę pokoju są bardzo różne, zagadki szpiegowskie: pokoje sherlocka Holmesa czy pokój Einsteina, puck apartamenty wzorowane na miejsca trudno dostępne: schron bankowy, garaż a także siedzibę Adolfa Hitlera. Inspiracji na wzory jest bardzo wiele, jednak w większości chodzi o to jakie zagadki i łamigłówki twórcy wymyślą. Autor: http://lockme.pl/

Surowe ściany pokoju
Napisał: Marc Willmore
Na podstawie: http://www.flickr.com
Reasumując: gra aktualnie stała się bardzo popularna a także przede wszystkim posiadamy wystarczająco dużo pokoi do dyspozycji.
Istotnymi zasadami gry stanowi to, aby jak najszybciej rozwiązać wszelkie zagadki oraz łamigłówki w pokoju zaraz po tym wyjść z pokoju. Jeśli zaciekawisz się takiego typu przyjemnościami sprawdź czy w Twoim mieście nie ma już dostępnej gry: ucieczka z pokoju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-05 10:31:20
Tagi: gra, pokój, łamigłówki