Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Po pogrzebie dobrze jest pomyśleć o nagrobku

Wiadomo, że wszyscy umrzemy. Nie jest to dla nas wesoła perspektywa. Ale, kiedy chowamy bliską nam osobę, dobrze wiemy, że poza organizacją pogrzebu będziemy musieli postawić pomnik, a konkretnie wybrać firmę kamieniarską, która zrobi nam pomnik i go postawi. Najczęściej wybieramy pomniki granitowe, bo są one odporne na upływ czasu i rzeczywiście ładnie się prezentują.

Wiadomo, że część osób powie, że jak ktoś nie żyje to wszystko mu jedno, ale z szacunku do osoby, którą pochowaliśmy i dla pamięci o niej, powinniśmy zorganizować pieniądze na pomnik. Bywa tak, że nasza rodzina ma kryptę i wtedy nie będziemy zmuszeni do stawiania nagrobka. Często takie krypty są zrobione właśnie z granitu, gdyż jest to jeden materiałów, które dobrze sprawdzają się jako nagrobki.

Powinniśmy obejrzeć zanim zamówimy

cmentarz
Napisał: stephen jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy mamy kupić nagrobek to często mamy kłopot. Nie chodzi o to, że ciężko nam się zdecydować, co do tego jak ma wyglądać nagrobek, a raczej o to, że w ogóle doszło do tej sytuacji, że musimy coś takiego kupować. Często jeszcze jesteśmy w szoku po śmierci kogoś bliskiego i tak naprawdę ciężko nam o czymkolwiek myśleć, a co dopiero o czymś, co przypomina, że kogoś już nie ma na tym świecie. Jednak nagrobek musimy wybrać. Dobrze jest przejrzeć nagrobki galeria firmy, na którą postawimy - [link]. To pomoże nam wybrać odpowiedni nagrobek. Firmy kamieniarskie pozwalają na wybór kamienia, z którego zostanie zrobiony nagrobek. Podają koszt i przybliżony czas wykonania konkretnego zamówienia. Dlatego musimy porządnie przejrzeć galerię, by postawić na nagrobek, który według nas będzie odpowiedni. Ciężko tu mówić na chłodno o estetyce, o gabarytach pomnika, bo w rzeczywistości wiele zależy od tego, ile mamy pieniędzy.

Wiele osób idąc do firmy kamieniarskiej mówi od razu ile ma pieniędzy na nagrobek. Wtedy pracownik jest w stanie pokazać, jaki nagrobek firma za taką kwotę będzie mogła wykonać - czytaj więcej. Obserwujemy na cmentarzach całe mnóstwo mniejszych lub większych nagrobków, a niektóre według nas są dobrze zrobione. Tak, więc można również powiedzieć w zakładzie kamieniarskim, że chcemy mieć taki nagrobek, który widzieliśmy gdzieś na cmentarzu, wystarczy tylko pokazać fotografię. Identycznego nagrobka przedsiębiorstwo kamieniarskie nie zrobi, ale na pewno da radę postawić podobny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-09 11:38:23
Tagi: pomnik, nagrobek, cmentarz