Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Aktualne mody na rynku 3D: figurki i skanowanie

Nasze czasy obfitują w współczesne urządzenia, które mają wszechstronne przeznaczenie. Jedne służą nauce, inne pracy, jeszcze inne rozrywce. Do takich urządzeń można głównie zaliczyć wielofunkcyjną machinę do drukowania i skanowania, jaka robi to w formacie 3D. Ludzie mocno fascynują się tym przedmiotem, jako że ciągle jest to news na polskim rynku, a jej możliwości są niezmierzone.

figurki 3d
Napisał: twin3d.pl
Na podstawie: twin3d.pl
Można na niej produkować wszelkiego rodzaju, jakie wykorzystuje się w różnych celach. Takie możliwości są nadzwyczaj ciekawe i zapewniają wielkie pole do popisu. posiadają uniwersalne zastosowanie, stosuje się je w rozlicznych przemysłach i specjalizacjach. Takie skanowanie w 3D, czy również drukowanie w tym formacie (link), staje się nadzwyczaj kultowe. Jednakże nie każdy współcześnie zdoła sobie na to pozwolić. Takie urządzenia są jeszcze bardzo kosztowne i tylko w dużych firmach lub korporacjach, zdołają sobie na nie pozwolić. Jednak wolno mieć nadzieję, że już niedługo urządzenia te staną się bardziej popularne i ich cena nieco spadnie, aby więcej osób miało sposobność ją zakupić.

Figurka 3D
Napisał: Gidge Uriza
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zacznijmy od skanowania w technice 3D. Jest to dobry sposób na przeniesienie do fikcyjnego świata modeli pochodzących z rzeczywistości. I tak można zeskanować rzeczywiście wszystko: człowieka, zwierzę czy przedmiot. Komu jest to potrzebne? Otóż okazuje się, że te skany mogą być eksploatowane zarówno przy produkcji filmów, jak i w reklamie. Za sprawą tej techniki co więcej kreatorzy mody mogą wykorzystać modele wzięte z realnego życia. I do tego mogą także zeskanować najnowsze kreacje, które potem wprowadzą do systemu. W dalszej kolejności mogę je wykorzystać przy robieniu multimedialnych prezentacji wiadomego produktu. I tak widzimy, że faktycznie jest możliwe spożytkowanie tych skanów w świecie reklamy i marketingu. Nie tylko przy produkowaniu reklam, jednakże także każdy handlowiec może teraz postarać się o taki skan produktu. Potem może przygotować multimedialną prezentację, dzięki której zdobędzie następnych klientów.

Skanery 3d, są bardzo mobilne. Można dzięki nim sporządzać obiekty techniczne oraz naturalne, a także muzealne. Ich obsługa jest całkiem łatwa, mimo że urządzenie wygląda dość skomplikowanie, co jest sporym atutem. Ma kompaktowe rozmiary, zatem jest wygodne w użyciu- figury 3D. Dodatkowo jest szczegółowo dopracowane w detalach, więc jest tak pomocne oraz praktyczne w zastosowaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-10 11:06:22
Tagi: 3D, Urządzenia, Skanery 3d