Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Idealne wiązanki ślubne zrobione są przez florystów – artystów kwiatowych

Kwiaty od wieków pozostawały bliskie człowiekowi. Już w starożytności czczono nimi bogów, czy składano je, jako dary. Przez następne lata kwiaty były używane także jako symbole. Ozdabiano nimi ubrania i wplatano je w ozdoby królewskie, jako symbol władzy.
bukiet na ślub
Napisał: Floral Concept Store
Na podstawie: Floral Concept Store
Obecnie kwiaty są bardzo wygodne w uprawianiu i służą do zdobienia wnętrz podczas różnych okoliczności. Pracownia florystyczna (pracownia-magenta.pl) jest punktem, gdzie tworzone są dosłownie prawdziwe dzieła sztuki. To florysta dzięki swoim umiejętnościom tworzy przepiękne obrazy wykorzystując kwiaty oraz inne przedmioty, tak by powstała wyjątkowa całość. Niebanalną kwestią jest wyobraźnia, która wspomaga w robieniu wyrafinowanej aranżacji. Zawód florysty wbrew pozorom nie jest łatwy, gdyż należy posiadać zdolności manualne oraz posiadać pojęcie o wzornictwie, jakie przeplata się z owym zawodem. Użyte przybory w postaci wstęg, kamyków lub dekoracyjnych opakowań dodadzą uroku całości. Dobry florysta całe życie studiuje się swojej sztuki, ponieważ nawet prozaiczne ułożenie roślin jest naprawdę sztuką poprzez wielkie „S”.

Zapewne najczęściej rozpropagowaną okolicznością, w której rośliny stanowią ważny element jest ślub. Wówczas nie może brakować bukietu złożonego z wyjątkowych kwiatów i dodatków. W tym najważniejszym dniu w życiu kobiety towarzyszą jej kwiaty.


kwiaty w wazonie
Napisał: Andy Blackledge
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego bukiety ślubne prezentowane przez florystów są niezwykle oryginalne i ze starannością tworzone tak, aby były przepięknym uzupełnieniem do sukni ślubnej. Do najnowszych tendencji należy bukiet z róż gałązkowych, który powrócił na nowo na śluby. Stworzona kompozycja z tych kwiatów jest pełna eteryczności i romantyczności. Jego wygląd sprawdzi się przy każdym kroju sukienki. Dodatkowo bardzo trwale utrzymuje świeżość.

Florysta mając wiedzę uprzednio o tym, jak będzie prezentować się suknia ślubna, zgra idealnie wiązankę. Ciemniejszy kompozycyjnie bukiet będzie zauważalny na tle całości. Barwę wiązanki kompletuje się również do tonacji, o czym dobrze wie każdy florysta. Jasne odcienie współgrają do włosów blond, z kolei panie o ciemniejszych włosach mogą pozwolić sobie na zdecydowane kolory kwiatów. Bukiety ślubne tworzone przez fachowców będą zatem najwspanialszym uzupełnieniem w tak istotnym czasie, jakim jest ślub http://pracownia-magenta.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-18 13:23:25
Tagi: kwiaty, kompozycja, wiązanki, florysta