Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Wielkanoc to cudowne święto, powinniśmy spędzic je świątecznie i rodzinnie. Ważna jest atmosfera i klimat oraz wyjątkowe ozdoby

Chyba prawie wszyscy już wypatrujemy wiosny, czasu, kiedy wiosenne kwiaty pojawią się wszędzie, słońce będzie wiało ciepłe promienie, ludzie będą bardziej uśmiechnięci i ogólnie wszystko będzie piękniejsze i bardziej pozytywne. Start wiosny to też bardzo wiosenne święto, które jednak we wcześniejszych latach zdarzało się... śnieżne. Nic to, nawet jeśli tak się zdarzało to Wielkanoc może być jak najbardziej ozdobna i wiosenna, dzięki dekoracjom wielkanocnym, które jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie.


Wielkanocne dania pod okiem dietetyka
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Jeżeli więc chcesz, by twój wielkanocny stół wyglądał niezwykle i elegancko, pisanki, aby rzeczywiście były pisankami, a nie powszednimi jajkami, ponadto nadzianymi na termokurczliwą folię, to powinieneś postarać się sam to zorganizować. Nie zapomnij, że ozdoby wielkanocne to cudowna rozrywka, a za ich pomocą Twój dom zdobędzie nieco wiosennego i odświętnego klimatu. Zacznijmy od stołu, bo stół to najważniejszy mebel w czasie Wielkanocy.

To w końcu miejsce, gdzie spotykamy się z całą rodziną przy świątecznym śniadaniu, gdzie nie może zabraknąć święconki z koszyka, prawdziwie tradycyjnych potraw czy regionalnych pyszności. Wielkanocny stół pełny jest różnych symbolicznych elementów, jak gałązki bukszpanu, bukiet kwiatów czy bazie. Ponadto, mamy szansę wyczarować ładne dekoracje, i to w bardzo krótkim czasie - ((znajdziesz projektoskop.pl/a-6493-kwiaty-wczesnej-wiosny.html)).
Osłonka z oplotem z hiacynta wodnego
Napisał: PRAKTIKER
Na podstawie: PRAKTIKER
Oczywiście, nie ma Wielkanocy bez pisanek, kraszanek, oklejanek i innych ozdobnych jaj. Obecnie nieco idziemy na łatwiznę i zamiast prawdziwych pisanek posiadamy na stole jajka zawinięte w niezbyt przyjemne dekoracje świąteczne z termokurczliwych folii. Przyznajcie, że wygląda to słabo, dosłownie, gdybyśmy zamiast przystroić choinkę na Boże Narodzenie, zapakowali ją w kolorową folię.

Tymczasem, ozdobienie jajek wcale nie jest takie trudne i czasochłonne. Oczywiście, zdobienie woskiem może być dla Ciebie zbyt trudne. Jeśli tak, są inne pomysły. Najprostszym z nich i z dużą częstotliwością robiony w wielu domach są naturalne barwniki. To znaczy że jedno jajko będzie miało kolor herbaciany, drugie kurkumy, trzecie buraków czy łuski cebuli, a jeszcze kolejne czerwonej kapusty. Sprawdź, jakie to niebanalne, a ile przy tym świetnej zabawy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-23 15:54:28
Tagi: dekoracje świąteczne, kwiaty, Wielkanoc, pisanki