Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak są zbudowane i w jaki sposób funkcjonują coraz popularniejsze w licznych zastosowaniach ekrany typu LED.

Wielu z nas bawiąc się na dużej imprezie, meczu albo koncercie korzystała z możliwości, które dają ogromne panele zawieszone przy suficie. Na nich oglądać można powtórki najciekawszych momentów, a czasami i przekaz na żywo, z paru niezależnych kamer. Jeśli ktoś będzie daleko od sceny, to bardzo to może pomóc w ogólnym odbiorze. Jednak tak naprawdę mało kto będzie wiedział, w jakiej technice robi się takie ekrany i co sprawia, że tak przyjemnie ogląda się na nich różne transmisje.

Notebook z dwoma ekranami 17
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl
A we wszystkich takich przypadkach stosowane są ekrany led, bardzo chętnie wykorzystywane w najróżniejszych zastosowaniach. Najczęściej rzecz jasna stosuje się je na dużych masowych imprezach. W części hal montuje się je na stałe, ale nie ma żadnego problemu aby tego typu ekran przykręcić praktycznie w dowolnym miejscu. Poza tym dość często ekrany led można znaleźć w innych obiektach, takich jak baseny, dworce albo obiekty publiczne (medas-media). Nie mają one tak dużych wymiarów jak te które można zobaczyć na stadionach, ale zastosowana w nich technologia jest dokładnie taka sama.

Ekrany LED coraz bardziej zyskują na popularności przez swoje niewątpliwe zalety. Po pierwsze pozwalają na wyświetlanie obrazów bez względu na to, czy będzie słoneczny dzień czy panują absolutne ciemności. Diody LED w każdych warunkach świecą dokładnie tak samo, co w większości zastosowań jest niezwykle ważne - nie ma problemów z niedostateczną widocznością w niesprzyjających warunkach. Normalny ekran LED jest zbudowany z tak zwanych pikseli, na każdy piksel składają się trzy diody w różnych kolorach.led
Napisał: Billie Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, jak poszczególne diody będą świecić, taki kolor świecenia będzie miał pojedynczy punkt. Panele wykonane w technologii LED mają jeszcze parę ważnych zalet, dzięki którym popularność ich cały czas rośnie. Mają budowę modułową, przez co są łatwe w montażu i instalacji, oprócz tego można je zestawiać w dowolnym rozmiarze, jak polecana witryna. Ekrany LED mają zaawansowane możliwości sterujące, tak więc bez większych problemów da się na nich emitować w zasadzie wszystko, co tylko się chce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-02 10:52:27
Tagi: dioda, możliwość, zastosowanie