Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Idziesz na urodziny małego solenizanta? Wybierz odpowiedni upominek

Jeżeli idziesz na urodziny swojego siostrzeńca bądź innego małego szkraba, zapewne myślisz, co mu podarować. Dzieci kochają zabawki, temu nie da się zaprzeczyć. Jednak nie można kupować pierwszej lepszej lalki bądź samochodu, który wpadnie nam w oczy. Upominki muszą być rozsądne, gdyż mają sprawiać radość, jak również posiadać walory edukacyjne. Co w takim razie można wybrać?
zabawki
Napisał: Alexander Torrenegra
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takim prezentem niewątpliwie są klocki, np. klocki lego. Dają okazję do zabawy na wiele różnych sposobów, w zależności od tego, co maluch postanowi zbudować. Może to być domek, farma, lotnisko albo bank. Każdy komplet klocków to nowe pomysły, a ponadto – można je swobodnie ze sobą łączyć, tak, by ciągle powstało coś nowego. Klocki są wielobarwne oraz umożliwiają wspólną zabawę, na przykład z rodzeństwem bądź z przyjaciółmi naszego małego brzdąca.

Godnym uwagi upominkiem jest również ciastolina, która nie tylko pobudza wyobraźnię maluchów, lecz też aktywizuje ich rozwój. Do tego wpływa na motorykę rąk i doskonale oddziałuje na koordynację wzrokowo-ruchową. W sklepach można dostać bogaty wybór ciastoliny, a szczególnie popularna jest na przykład ciastolina kawiarnia oraz inne. Należy też dodać, iż ciastolina jest różnokolorowa i w odróżnieniu od plasteliny nie zabrudzi dywanów. Nawet gdy wyschnie, można ją łatwo zdjąć z wszelkiego rodzaju materiałów, również z chodników z długim włosem. Nie można też zapomnieć o
zabawki
Napisał: Haylee Sherwood
Na podstawie: http://www.flickr.com
atrakcyjnych kompletach, a należy do nich młody doktor - komplet ze stetoskopem.
Maluszek może zbadać swojego pacjenta, którym będzie mama, tata albo rodzeństwo. W zestawie znajdują się np. stetoskop, plastikowa strzykawka i plastikowy termometr. Przy okazji można pokazać maluszkowi, w jaki sposób odpowiednio dbać o prawdziwych pacjentów, aby szybko wracali do zdrowia. Wszczepieniu dziecku empatii oraz wrażliwości na potrzeby najbliższych jest niezwykle istotne. Wspaniale, gdy można to robić właśnie przez zabawę.

Dobrze jest wybrać upominek, jaki wniesie coś więcej do codziennej zabawy oraz umożliwi rozwijać ważne umiejętności, jak również poznawać nadrzędne w życiu wartości. Zaprezentowane zabawki to wyłącznie kilka przykładowych podarunków, za którymi można się rozejrzeć, to my bowiem najlepiej zdajemy sobie sprawę, za czym przepada nasz jubilat oraz jakie są jego marzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-03 11:09:49
Tagi: klocki, edukacja, plastelina