Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

W jaki sposób prezentuje się typowe spore centrum handlowe zlokalizowane w Krakowie

Sprawunki w centrach handlowych stały się modnym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Szczególnie kobiety przodują w nabywaniu mniej lub bardziej potrzebnych przedmiotów i to one najczęściej stają się tzw. zakupoholiczkami. To określenie odnosi się do niepohamowanej chęci do kupowania coraz to nowych fatałaszków czy innego gatunku artykułów.

[
Odwiedź stronę
Napisał: Eurritimia
Na podstawie: http://www.flickr.com
]W powiązaniu z gwałtownym rozwojem handlu i powstaniem licznych centrów handlowych, powstał kolejny termin, a mianowicie window shopping. To obcojęzyczne wyrażenie odnosi się do sytuacji, w której białogłowa w żadnym wypadku nie zamierza za nic płacić, chodzi tylko i ogląda towary umieszczone na wystawach, czyli najczęściej są to elementy garderoby. Typowe centrum handlowe w wielkim mieście jakim jest Kraków, prezentuje się zupełnie tak samo jak galerie handlowe w pozostałych miejscowościach ojczyzny (Zakupy w King Square). Ci zmotoryzowani konsumenci najpierw pomyślą o parkingu, a dopiero później o sklepach zlokalizowanych na terenie obiektu. A hasło centrum handlowe Kraków łączyć się będzie nie tylko z bogactwem towaru, lecz także z kosmicznymi cenami.
galeria handlowa
Napisał: jasonwoodhead23
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tego typu zakątkach można natknąć się na propozycje różnych rozrywek, które przeznaczone są tak dla dzieciaków, jak i dla dorosłych. W przejściach można podziwiać czasowe ekspozycje dotyczące różnych dziedzin nauki bądź wypełnić zeznanie podatkowe za darmo. Wszędzie tam, gdzie szyld nad drzwiami frontowymi głosi centrum handlowe Kraków, tam możemy liczyć na darmowe porady stylisty, a takie działanie ma rzecz oczywista na celu przyciągnięcie nowych konsumentów.Galerie handlowe zostały tak pomyślane, aby szary Kowalski mógł spędzić w ich wnętrzach nawet calutki dzionek. W tego typu miejscach można skonsumować pożywny i smaczny obiad, choć dominującym menu bywa tzw. fast food. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić pobyt w centrum, tuż obok zostały postawione multikina, które, co warte podkreślenia, liczą nawet 20 sal. Rozrywki należą się także dzieciakom, więc i dla nich zostały przygotowane mini place zabaw. Niekiedy można tam właśnie zostawić swoją pociechę pod czujnym okiem wykwalifikowanych niań, a samemu udać się na dłuższe zakupy. A na koniec należy rzec słowo o toaletach, przez które cały czas przewijają się tłumy nabywców, ale, na szczęście, takie pomieszczenia są systematycznie sprzątane, więc korzystanie z nich nie będzie budziło uczucia obrzydzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-06 16:07:26
Tagi: rozrywka, ubrania, wystawy, galerie, witryny, stroje, ubiór, ekspozycje