Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jakim sposobem trzeba poprawnie odmawiać różaniec - wskazówki i porady

W jaki sposób trzeba odmawiać różaniec? Niewątpliwie warto poznać odpowiedź na to ważkie pytanie, zatem w tym artykule udzielimy praktycznych rad i porad powiązanych z odmawianiem różańca.

modlitwa
Napisał: Violette79
Na podstawie: http://www.flickr.com
Modlitwę różańcową należy rozpocząć od uczynienia znaku krzyża jednocześnie wypowiadając słowa „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Amen”. Jest to istotny wstęp do różańca. Dzięki takiemu początkowi wskazujemy, iż Bóg jest obecny dla nas w każdej modlitwie, tak samo jak jego Syn oraz aniołowie, równocześnie uświadamiamy samym sobie, iż modlitwę różańcową będziemy odmawiać w jego sakralne imię - niezwykle pomocna strona: http://scenariuszzycia.pl/wibracja-imienia/ -. Następnym etapem jest sprecyzowanie swojej wiary, dzięki czemu wykazujemy, że znamy swojego Boga i wierzymy w to, iż jest on jedyny oraz prawdziwy. Odmawiając różaniec należy pamiętać, że modlitwa ta powinna być szczera i płynąć prosto z naszego serca.

Różaniec składa się z kilku przeróżnych paciorków, pierwsze pięć zezwalają nam otworzyć się na Ducha Świętego. Na najogromniejszym z nich mówimy modlitwę Pańską, zaś na kolejnych trzykrotne Pozdrowienie Anielskie. Na samym końcu powinno się wypowiedzieć modlitwę Chwała Ojcu.

Dla wielu ludzi modlitwy różańcowe mają naprawdę bardzo wielkie znaczenie, zatem z pewnością wypada wiedzieć jak odmawiać różaniec. Powinno się robić to starannie i szczerze, do takiej modlitwy nie zdołamy podchodzić z lekkim sercem i wykonywać ją pobieżnie. Modląc się do Boga zapewniamy wyraz swoich szczerych uczuć oraz wiary w to, iż jest on Bogiem Wyjątkowym, Najwyższym i Stwórcą wszystkiego co nas spowija.Jezus i różaniec
Napisał: FotoKatolik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należałoby w modlitwie otworzyć się przez Bogiem oraz wylać przed nim swoje serce. Jeśli modlitwa będzie szczera to na pewno trafi do naszego Wszechmogącego Ojca i Twórcy. Odmawianie różańca należałoby zrobić w spokojnym oraz cichym polu, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał i gdzie bez kłopotu będziemy mogli skupić się na modlitwie do Boga.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-22 14:18:16
Tagi: Bóg, różaniec, krzyż, Modlitwa