Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak przygotować święta Bożego Narodzenia i nie zwariować - wskazówki

Przedświąteczne przygotowania na ogół wyglądają tak: najpierw wydaje ci się, że masz jeszcze sporo czasu. Nieoczekiwanie zaczyna się on szybko kurczyć. Kilka dni przed Wigilią wpadasz w histerię: robisz przedświąteczne porządki, kupujesz prezenty. Wigilia będzie u ciebie, i w dodatku sama musisz ją przygotować.

Kolejny rozwój wydarzeń też możemy przewidzieć. Niektóre gospodynie stoją całą noc przy garnkach, zaś później wytrzymują jedynie do wręczenia upominków. Znużone zostawiają gości przy stole i idą odespać całonocne pichcenie. Inne, niezmiernie zapracowane panie domu, ostatniego dnia biegają po sklepach i nabywają „gotowce”. I na nierzadko są wściekłe, bowiem nie ma, tego, co chciały nabyć, a przy tym wydały dużo więcej pieniędzy, niż zaplanowały. Wszystkie zawsze planują, iż w przyszłym roku będzie inaczej.
Na dodatek każdego roku w przedszkolach oraz szkołach jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, i również powinno się to wziąć pod uwagę. Co zrobić, ażeby uroczystości nie stały się koszmarem pani domu? Najlepiej, jeśli będzie to mikołaj w szkole (tutaj więcej).
Dobra organizacja to podstawa, by nie wpaść w przedświąteczną panikę. Wiedzą o tym wszyscy, na których głowach leży przygotowywanie świąt. Najlepiej począć od rozpisania jadłospisu na wszelkie świąteczne dni. Następnie sporządź listę sprawunków do tego dobraną. Dobrze jest wyodrębnić artykuły, jakie można kupić wcześniej (np. mąka, olej, bakalie), zaś na ostatni tydzień zostawić jedynie te, które nie mogą nazbyt długo leżeć. Dzięki liście nie będziesz mknąć za każdym razem do sklepu, gdy okaże się, iż akurat czegokolwiek ci brakło.
Później z kalendarzem w dłoniach na tydzień przed Wilią sporządź scenariusz działań. Zanotuj dokładnie co masz uczynić: dla przykładu ugotować warzywa na sałatkę, pokroić cebulę do śledzi, wyjąć paszteciki z zamrażalnika. Lepiej poświęcić więcej czasu na sporządzenie planu niż potem miotać się po pomieszczeniu kuchennym od jednej roboty do pozostałej i frapować się: co ja mam jeszcze do zrobienia?
Kiedy już wszystko opanujemy, zostają nam same przyjemności, takie jak przykładowo mikołaj w przedszkolu, ubieranie choinki ewentualnie wybieranie podarunków. Przy odpowiedniej organizacji znajdziemy również czas na relaks.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-20 13:07:01
Tagi: upominki, Prezenty, Święta, miejsce, artykuły