Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jeśli chcesz przyjechać do Legnicy, dowiedz się, co fajnego tutaj odkryjesz i w jakim miejscu będziesz mógł wykupić nocleg.

Jeżeli chcesz wpaść do Legnicy na więcej niż jeden dzień przed wyjazdem musisz znaleźć odpowiednie miejsce, w którym przenocujesz. Zobacz, co proponuje Ci to przyjemne miasto w tym zakresie i co na Ciebie tutaj czeka.

Legnica
Napisał: Serge Bystro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli jechać, to wyłącznie do Legnicy!
Legnica to miasto natury. Jest ona znana z uwagi na urokliwe obrazy przyrody, które ujrzysz, kiedy zdecydujesz się tu zawitać. W centralnej części miasta rozprzestrzenia się ogromny park, który ma aż 50 hektarów! Jeżeli przyjedziesz do Legnicy w gorące dni lata, chwile po przybyciu, będziesz mógł zrelaksować się w cieniu legnickich drzew. Park jest także doskonałym miejscem na długie i błogie spacery. Zobacz również: (Tani Hotel (źródło artykułu) w Legnicy)

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ten unikalny obszar zieleni jest starannie uporządkowany i doskonale zagospodarowany. Jeżeli jesteś wielbicielem przyrody na pewno odwiedzisz legnickie platany, pochodzące nawet z przełomu XIX i XX wieku. Znajdziesz tam dużo gatunków i odmian drzew jak również krzewów. Takie samo bogactwo zieleni znajdziesz także w Lasku Złotoryjskim, położonym w południowo-zachodnim obszarze miasta.

Legnica to nie tylko piękna przyroda. Kiedy przyjedziesz do tego niezwykłego miasta powinieneś obowiązkowo zobaczyć zabytki. Wybrane z nich pochodzą jeszcze ze średniowiecza. Najbardziej wiekowy jest Zamek Piastowski z kaplicą oraz kościół Marii Panny i św. Piotra i Pawła (obecnie katedra). Niesłychanie stare są również pozostałości murów obronnych. Dodatkowo zobaczysz tu barkowy kościół św. Jana z kolegium jezuickim oraz Akademię Rycerską.


Jak znaleźć odpowiedni nocleg w Legnicy?
Jeśli zdecydujesz się spędzić w Legnicy parę dni, powinieneś wcześniej zapewnić sobie nocleg. Sprawa jest bardzo łatwa. Wszystko zależ od zasobności Twojego portfela i Twych oczekiwań. Możesz zdecydować się na hotel albo hostel (http://hostelwroclaw.eu/). Możesz także przenocować w schronisku. Autor: http://hotelprzybaszcie.pl/pl/


Noclegi w hotelu
Napisał: Ann
Na podstawie: http://www.flickr.com
Hotel, hostel a może schronisko?
W momencie gdy wybierzesz hotel, masz pewność że noc będzie przyjemna. Hotel to wygoda. Możesz zarezerwować pokój jednoosobowy i nie przejmować się niepożądanym towarzystwem innych gości. Możesz również skorzystać z hotelowej restauracji.

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że w momencie gdy wybierzesz hotel, koszt Twojego wyjazdu nieco wzrośnie. Nie musisz się jednak niepokoić - jeśli nie chcesz przepłacać, możesz zdecydować się na hostel bądź schronisko (najtańsza możliwość). W hostelu płacisz za łóżko nie za pokój. A więc często dzielisz pomieszczenie z przeróżnymi osobami. Dla wielu ludzi taka opcja jest OK. Jeżeli chcesz wpaść do Legnicy i znaleźć odpowiedni nocleg, możesz wspomóc się Internetem, wpisując na przykład "nocleg w Legnicy". Zobaczysz, że bez problemu znajdziesz miejsce, które Ci pasuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-02 12:52:51
Tagi: hotel, park, komfort, bogactwo, zieleni