Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Czy sprzęty typowe dla ogrodu będą właściwe na taras? Jak zaaranżować te dwie przestrzenie, jakie proporcje zachować?

Meble ogrodowe są ważną składową naszego ogrodu, a także tarasu. Ten drugi jednak to nie to samo, co ogród, a dużo ludzi na to nie zważa. Czy meble, które kupujemy do ogrodu pasują również na taras?

W sprzedaży mamy spory wybór interesujących modeli, szeroki asortyment meblowy w różnych cenach powoduje, że każdy klient może sobie pozwolić na takie umeblowanie. Są więc sprzęty z plastiku, tańsze, popularne, lecz dość szybko się niszczące, meble drewniane, także często kupowane, trwalsze, szlachetne, meble z wikliny coraz częściej wybierane. Są także inne rodzaje jak meble z rattanu albo meble design warszawa metalowe. To czy konkretny rodzaj pasuje do danego ogrodu zależy od wielu rzeczy. Jak umeblować taras? Przy wyborze sprzętów na taras najbardziej istotne to wziąć pod uwagę styl architektoniczny domu, ponieważ meble koniecznie muszą przy nim dobrze wyglądać.

przejdź
Napisał: Praktikera
Na podstawie: Praktikera
Liczy się również wielkość tarasu. Na mniejsze warto wybrać nieduże możliwe do złożenia krzesła i niewielki stolik, jeżeli mamy do zagospodarowania więcej miejsca to wokół stołu o dużych rozmiarach możemy postawić większe krzesła z dużymi oparciami. Na sporym tarasie możemy również wybrać leżaki, np. takie jak na http://meble.pl/meble/lezaki/ (na http://meble.pl/meble/lezaki/). Na pewno meble ogrodowe powinny pasować do stylu ogrodu. Jeśli nasz ogród ma styl naturalny to nie porywajmy się na meble z plastiku. Tak samo, jeśli preferujemy nowy styl zapomnijmy o sprzętach żeliwnych. Do ogrodu w stylu minimalistycznym perfekcyjnie wpasowują się sprzęty aluminiowe, gdyż są lekkie oraz nowocześniejsze. Tak samo jak w temacie tarasu istotna jest wielkość ogrodu. Do mniejszego nie powinniśmy kupować obszernych foteli albo dużego stołu. Powinniśmy zastanowić się nad proporcjami, to one są szalenie ważne.Meble ogrodowe dobrze jest stawiać na twardym podłożu, gdyż na trawie będą wchodzić w ziemię. Jeśli posiadamy duży ogród mogliybysmy zaaranżować go bardzo ciekawie. Tak naprawdę poza miejscami do siedzenia powinniśmy pomyśleć o kąciku rekreacyjnym. Huśtawki ogrodowe świetnie się prezentują i miło się w nich spędza czas. Jeżeli mamy pociechy powinniśmy pomyśleć o specjalnych huśtawkach dla najmłodszych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-17 11:08:43
Tagi: taras, trawa, meble, styl, fotel