Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

W jaki sposób wybrać zabawkę dla dziecka?

Propozycja wytwórców zabawek jest olbrzymia, nęcą barwą i dźwiękiem. Przy tak obszernej ofercie łatwo się zgubić, zaś wybór właściwej zabawki może okazać się bardzo kłopotliwy. Uwierzyć reklamie, efektownemu designowi, znajomości firmy? Jakie cechy musi posiadać dobra zabawka? Jak widać, wybór tej stosownej wcale nie jest taki łatwy.
Dobór odpowiedniej zabawki dla naszego malucha to swego typu proces. Na początek należy się zastanowić nad zamysłem kupna cacka. Zadać sobie pytanie: po co kupujemy dziecku daną zabawkę. Czy ma ona zajmować pociechę, podczas kiedy opiekunowie są zajęci i bezowocnie pochłaniać jego czas? Czy nieść z sobą możność nauki i rozwoju?

Dobra zabawka to taka, która budzi do aktywności. Masowe zabawki zwykle dostarczają dziecku skończonych rozwiązań oraz czynią je biernym. Najlepszymi zabawkami są te, które poprzez rozrywkę uczą jak też rozwijają. Odpowiednio dobrana zabawka rozwija myślenie logiczne jak też przestrzenne, koordynację, kreatywność, jak też umiejętności werbalne. Jeśli idzie o maluchy w wieku przedszkolnym uwielbiają one naśladować czynności dorosłych. Doskonałym więc pomysłem może być na przykład kasa sklepowa zabawka - poznaj edukacyjne zabawki.
zabawka
Napisał: VTech
Na podstawie: VTech
Im prostsza zabawka, tym bardziej pobudza do zabaw. Gadżety, które grają, błyszczą, same się ruszają, są dla dziecka atrakcyjne tylko przez chwilę i szybko mogą wylądować w kącie. Dobra zabawka otwiera przed dzieckiem wiele możliwości. Na przykład klocki z drewna, które mają nieomal nieograniczoną ilość aranżacji. Kiedy wiemy już, po co kupujemy zabawkę, powinniśmy ją dopasować do wieku oraz upodobań maluszka. Co innego interesuje bobasa, a co innego przedszkolaka. Musimy również pamiętać, iż poniektóre zabawki są przeznaczone dla dzieci powyżej pewnego wieku, co łatwo sprawdzimy w oznakowaniach na opakowaniu.


Również poziom trudności powinien być dobrany do wieku malucha, dla którego zabawka jest nabywana. Osesek nie jest w stanie skupić swojej uwagi dłużej na jednym przedmiocie. Nie zawsze kontroluje swe ruchy, a świat poznaje przez zmysły. Z tej przyczyny należy dobierać gadżety o wyraźnych odcieniach, które łatwo przykują spojrzenia niemowlaka. Nieco większe dzieci, które mogą się już samodzielnie przemieszczać, szybko przetestują odporność swych zabawek. Ich uwagę natomiast na pewno przykują proste klocki a także układanki. Istotne, żeby zabawki miały różne formy i faktury.

Zabawki możemy też zakupić w internecie wpisując w przeglądarkę wyrażenie: zabawki sklep internetowy - zabawki w sklepach internetowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 14:17:56
Tagi: zabawki, edukacja, Przedszkolak