Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Organizujemy imprezę – co mieć na uwadze podczas planowania uroczystości?

Urządzenie przyjęcia – każdy z nas musi się od czasu do czasu zmierzyć z niniejszym wyzwaniem. Urodziny dla dzieci czy własne, imieniny żony, świąteczne spotkanie bądź nawet coś większego rodzaju ślub – okazje są naprawdę rozmaite. I zależnie od tego, jakie one są, mamy mniej czy więcej do wykonania. Zawsze jednak jest kilka nadrzędnych kwestii, od jakich omówienia należy rozpocząć oraz o jakich musimy obligatoryjnie zapamiętać.
Szukasz kartek na przyjęcie dla dzieci? Zerknij tutaj: https://smartinvite.pl/przyjecia-dla-dzieci/ślubne zaproszenia
Napisał: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Po pierwsze – miejsce. Jeżeli urządzamy poważniejszą imprezę, taką jak na przykład wesele, raczej oczywistym jest, że odbędzie się ona nie w naszym domu. Tutaj musimy się w związku z powyższym raczej przygotować na nad wyraz długie poszukiwania. Sal weselnych jest przecież całe mnóstwo, lecz nie każda z nich będzie akurat dla nas odpowiednia. Weźmy pod uwagę liczbę gości, umiejscowienie i wygląd, lecz również swą własną opinię na temat poszczególnych możliwości. Jeżeli robimy nieduże przyjęcie, pewnie zorganizujemy je po prostu w swoim domu. Z jednej strony tak jest dobrze, gdyż wydamy mniej gotówki, z drugiej jednak będzie nas to kosztowało dużo wysiłku, zaangażowania, pracy. Kolejna sprawa – lista gości. Od tego właściwie zazwyczaj warto zacząć. Przecież kiedy mniej więcej rozeznamy się, ile osób przyjdzie, będziemy mogli lepiej dobrać miejsce oraz jadłospis, liczbę potraw konieczną do przygotowania. Ważne jest również, by powiadomić zaproszonych z odpowiednim wyprzedzeniem. To, z jakim konkretnie, zależne jest od okazji. Zaproszenia ślubne przesyłamy naturalnie zdecydowanie wcześniej, natomiast takie na urodziny czy imieniny starczy parę dni przed ustaloną imprezą i wszystko będzie w porządku (więcej).

wesele
Napisał: Shelley N.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następną kwestią, którą musimy jak najwcześniej ustalić, jest jadłospis. Niekiedy jak najbardziej starczą banalne przekąski, kanapki, ale innym razem niezbędne będą wyszukane potrawy. Jak najwcześniej zatem zastanówmy się, co dokładnie przygotujemy oraz w jaki sposób zaserwujemy. Uwzględnijmy tutaj upodobania gości, to, iż niektórzy z nich mogą nie jadać mięsa, pomyślmy o każdym. Przecież zależy nam chyba, aby wszyscy czuli się na urządzanym przez nas spotkaniu jak najlepiej. Nikogo więc nie lekceważmy ani o nikim nie zapomnijmy, a na nasze kolejne przyjęcia wszyscy będą przychodzili z ochotą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-14 11:42:47
Tagi: imprezy, wesele, goście, Urodziny, zorganizowany