Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Do czego winny być w danym czasie wykorzystane repliki palnej broni?

W pierwszej kolejności dobrze jest sobie udzielić odpowiedzi na pytanie, czym w ogóle są repliki ASG. Mianowicie są to replikami faktycznej palnej broni w skali 1:1. Zwykle strzelają plastikowymi kulkami o przekroju 6 mm ewentualnie 8 mm. Chociaż te drugie nie są często spotykane. Kulka z takiej broni jest wystrzeliwana z lufy za pomocą powietrza sprężonego bądź innego gazu. Potrafi pokonać odległość nawet 100 metrów. Współcześnie są produkowane repliki większości produkowanej na świecie broni ostrej. Repliki ASG najczęściej się dzieli ze względu na napęd.
militaria
Napisał: Program Executive Office Soldier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spotykane są wobec tego repliki sprężynowe. Wówczas powietrze sprężone jest poprzez ruch tłoka naciąganego specjalną sprężyną. Militaria te wymagają ręcznego przeładowania po każdym strzale. Spotkać w tej grupie da się snajperskie karabiny bądź strzelby pump-sction. Repliki ASG gazowe mają kulkę wystrzeliwaną z rufy za pośrednictwem odpowiedniego gazu lub dwutlenku węgla - .W ten sposób nie ma potrzeby ręcznego przeładowywania broni. Gdyż część gazu reaguje na ruch zamka. W tej grupie najczęściej się spotyka repliki krótkiej broni, tzw. pistolety. Militaria elektryczne mają specjalny silnik. Przekładnia zębata powoduje ruch tłoka jak też naciągnięcie sprężyny, która po zwolnieniu ruchem powolnym tłoka gwałtownie spręża powietrze w cylindrze i tym sposobem wystrzeliwuje kulkę. W takiej technologi są konstruowane różnego rodzaju pistolety maszynowe, subkarabinki bądź maszynowe karabiny, strzelające automatycznym trybem bądź półautomatycznym. Obecnie to jest najpopularniejsza i najbardziej skuteczna grupa replik używana w airsofcie. Właśnie w tego typu celu
militaria
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
się pojawiają repliki ASG - czytaj o replikach.


Ludzie z ich udziałem organizują rozmaite rozgrywki i w doborowym towarzystwie spędzają wolne chwile. Niewątpliwie jest to także dobrym smaku sposób na wyrobienie w sobie nawyków potrzebnych do operowania prawdziwą bronią palną. Tego typu militaria łudząco są podobne do oryginałów. Znaczną większość z nich można dowolnie modyfikować. Można więc wymieniać podzespoły jak również zwiększać ich precyzyjność. Przez różne zabiegi da się przedłużyć żywotność sprzętu, jego siłę, zasięg oraz celność. Da się ponadto wpłynąć na praktyczność lub wygląd zabawek dostawiając np. lunetę, celownik laserowy, taktyczne oświetlenie, rączki, nośne pasy itd.

A zatem mając repliki ASG można wziąć udział w rozmaitych zabawach i aktywnie spędzać wolny czas. Na dodatek to doskonała rozrywka dla młodych konstruktorów. Opłaca się więc odwiedzić sklep internetowy oraz odszukać swoją wymarzoną zabawkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-22 09:42:43
Tagi: broń, zabawka, Replika