Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Gdzie dzieci warto wysłać na ferie?

Wyjazdy na wakacje – lubimy je nie tylko my, ale również nasze dzieci. Dla nich są to nawet większe emocje. W końcu taki wyjazd to zawsze coś nowego, atrakcyjnego i wyjątkowego. Dziecko cieszy się z możliwości zwiedzenia nowego miejsca, odkrycia go, z szansy na poznanie czegoś nowego i spędzenia wolnych chwil z rówieśnikami. Ponadto dla dziecka tego rodzaju wyjazd to sposobność, by trochę się usamodzielnić, przyzwyczaić, że rodzice nie będą mu towarzyszyć w każdej chwili, wprawić się w pewnych codziennych czynnościach. Jeżeli zatem tylko mamy taką możliwość, koniecznie wysyłajmy swoje dzieci na różne wyjazdy, wycieczki i kolonie. To wyjdzie im tylko na dobre i tylko na tym skorzystają.

Obóz konny
Napisał: True Blue Animal Rescue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak wybór obozu dla dzieci nie musi być łatwy. Należy się tutaj solidnie zastanowić, co może być dla niego najlepsze. Kiedyś nie było takiego dylematu – dzieci wybierały takie kolonie, jakie były – zwykle wszystkie na takie same. Dzisiaj oferta jest zdecydowanie bardziej szeroka. Co zatem wziąć pod uwagę? Po pierwsze, na pewno zweryfikujmy wiek uczestników. Wybierzmy taki wyjazd, na którym inne dzieci będą miały ten sam wiek, co nasze dziecko. Zapewne ani w młodszym, ani w starszym towarzystwie może nie czuć się dobrze. Pamiętajmy, że jeśli chodzi o dzieci nawet rok czy dwa to już spora różnica w rozwoju, która może mieć znaczenie.Ponadto aktualnie przyjemność z wakacyjnego wyjazdu można połączyć z rozwojem. Można wymienić przecież obóz sportowy, językowy czy też np. obóz konny - dodatkowe informacje (dodatkowe informacje). Dobierzmy więc charakter kolonii do zainteresowań naszego dziecka. Tym sposobem będzie on mógł nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć się pod czujnym okiem wyspecjalizowanych instruktorów, jak również zdobyć przyjaciół o podobnych zainteresowaniach. Możemy się również zdecydować na wyjazd zagraniczny połączony z nauką języka. To jak najbardziej przyniesie ogromne korzyści. Tego rodzaju obozy są zwykle z oczywistych względów dosyć drogie. Wszystko więc zależy tutaj od tego jakie mamy możliwości finansowe.

Czasami nawet warto pomyśleć o obozie z zakresu, który naszego malucha niezbyt interesuje. Być może wówczas znajdzie on nowe wartościowe hobby. Jeśli przykładowo pokocha konie, jazda konna warszawa stanie się jednym z jego ulubionych zajęć - dowiedz się więcej tutaj (dowiedz się więcej tutaj). Same korzyści!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-03 15:12:14
Tagi: dzieci, wakacje, obozy, kolonie, obóz sportowy