Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak wybierać nagrobek? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze?

Decyzja odnośnie wyboru pomnika oraz płyt nagrobkowych na pewno nie jest łatwa. Po pierwsze silne emocjonalne przeżycia powiązane ze stratą, z drugiej naglące obowiązki odnośnie organizacji pochówku. Z tym jeszcze też związana jest niezbyt duża ilość informacji odnośnie usług kamieniarskich, szczególnie nieznana jest kwestia kosztów.


Przed zakupem pomnika trzeba przemyśleć wiele rzeczy. Identycznie jest w sytuacji, kiedy są to nagrobki dziecięce czy dla osoby starszej, gdyż wytyczne są zawsze do siebie zbliżone. Ostateczna cena pomnika to tak naprawdę wypadkowa paru czynników, to znaczy wielkości pomnika, rodzaju surowca, barwy jak też rodzaju wykończenia krawędzi płyt albo dodatkowych ozdób. Kolejnym istotnym parametrem jest rozmiar nagrobka. Decyduje to o ilości kamienia, jaki powinniśmy zużyć do jego wytworzenia.
grób
Z tego powodu też koniecznie trzeba pamiętać o jego wielkości, tak więc czy mamy do czynienia z nagrobkiem pojedynczym, podwójnym czy może rodzinnym grobowcem - czytaj nieco więcej. Wiadomo, iż klasyczne wymiary są w lepszych cenach, aniżeli niestandardowe. Istotne do końcowej wyceny będzie to, z jakiego typu kamienia wykonany jest pomnik. Najpowszechniejszy jest granit i marmur. Na cenę również wpływa głównie stopień obróbki i wypolerowania kamienia. Oprócz tego kolor posiada znaczenie. W przypadku granitu jest to o tyle istotne, bo im ciemniejszy tym twardszy oraz odporny na warunki atmosferyczne.


Następna rzecz to nagrobki wzory, jakie czym bardziej ozdobne, tym droższe. Napisy na nagrobkach mogą być malowane albo grawerowane. Ostatnio coraz częściej usługi kamieniarskie proponują litery z metalu, jakie są doczepiane do płyty nagrobka. Na finalną cenę wpływ mają różne kwestie, jak wykonane napisy, ich barwa i ilość liter. Nie zapominajmy o dodatkowych rzeczach. Są to wszystkie akcesoria, jakie stanowią o cechach charakterystycznych nagrobka oraz jego indywidualnych wyróżnikach - sprawdź ofertę nagrobków dziecięcych. W takiej sytuacji możemy wybrać różne wyjątkowe płaskorzeźby, figurki czy wazony. Pomnik to wyraz naszej miłości do bliskiej osoby, dlatego ważne jest podkreślenie, kogo straciliśmy. Na płycie można możemy zlecić umieszczenie zdjęcia, epitafium czy rzeczy, które odzwierciedlają osobowość bliskiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-24 11:12:45
Tagi: płyta, kamień, epitafium