Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak rozplanowywane są kursy paralotniowe?

Paralotnie stają się coraz częściej popularne, a kursy uprawniające do latania typowane przez coraz większą liczbę osób. Czy każdy może zapisać się na taki kurs? Jakie należy posiadać predyspozycje? Przede wszystkim jest to sport dla osób 18 letnich, ale mogą w nim brać także udział osoby, które skończyły 15 rok życia, ale mają pisemną zgodę opiekunów prawnych.


Rafał Rutkowski
Napisał: Teatr Buffo
Na podstawie: Teatr Buffo


Wymagane jest również dokument od specjalisty, w którym będzie opinia na temat całościowego formy kursanta i pozwolenie na latanie.
kursyw Grójcu - firmy: www.manewr.eu - paralotniowe mogą składać się z kilku etapów, które zakończą się wręczeniem zaświadczenia. Kurs na paralotnie umożliwia nabywanie następnych kwalifikacji w lataniu a tym samym zwiększanie swoich umiejętności. Dla zainteresowanych: sprawdzone kursy (Szkolenia zawodowe opole) paralotniowe.


Na wstępnym etapie kursowicz przede wszystkim uczy się startowania, lecz również samodzielnego przygotowania i skontrolowania osprzętu przed lataniem. Po zakończeniu tego etapu kursowicz powinien wyuczyć się podstawowych działań, a więc główne działania takie jak zmiana prędkości lotu, wystartowanie, robienie zakrętów czy precyzyjne podchodzenie do lądowiska. Na kolejnym etapie kursowicz szkoli się w kierunku pilotażowym, a po jego zakończeniu powinien wdrożyć chociaż jedną technikę wytracania szybkości. Więcej na temat: http://paralotnie.szczyrk.pl/.


Kursy paralotniowe gwarantują również dodatkowe branżowe prawa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 15:15:34
Tagi: sport, sprzęt, szkolenia, cena