Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Organizujemy wigilię dla maluchów

Koniecznym wymogiem odpowiedniego przygotowania klasowej wigilii oraz stworzenia w trakcie niej należytej atmosfery będzie szczegółowe opracowanie działań.
W tejże kwestii warto przemyśleć, czy wziąć na siebie obowiązek koordynowania całości, czy może powierzyć tę funkcję komuś z rodzicieli lub z uczniów.
dentysta
Napisał: AF GlobalStrike
Na podstawie: http://www.flickr.com
W pierwszym wypadku zatrzymujemy kontrolę nad ogółem przygotowań, ale z góry należy przyjąć, iż będzie to od nas wymagać ogromnego wysiłku a także czasowego zaangażowania. Poza tym może kreować wiele niezręcznych położeń, np. gdy będziemy dopytywać się rodzicieli o zadeklarowanie przygotowania wilijnych dań. W drugim przypadku może i nie jesteśmy na bieżąco zakomunikowani o poziomie przygotowań, zaś ostateczny kształt wieczoru za każdym razem będzie dla nas pewną tajemnicą, jednakże dzięki temu uaktywniamy rodzicieli jak też uczniów. Dajemy im sposobność do lepszego poznania siebie wzajemnie, co przecież jest jednym z zamiarów klasowej wigilii. Najlepszą metodą jest – naszym zdaniem – mianowanie wigilijnego komitetu organizacyjnego - tutaj.
Każdy wychowawca często stawał przed kłopotem wyłonienia „trójki klasowej”. Milczenie, które częstokroć zapada po pytaniu: Który z państwa by raczył...?, jest przykra dla obydwu stron. Nadzwyczaj często zgłaszają się osoby, które nie są w stanie tej ciszy znieść. Analiza powodów tego zjawiska wykracza poza temat bieżącego przekazu, jednak przytaczamy je po to, aby postawić tezę, iż aktywność rodzicieli tak w klasie, jak również szkole jest zależna od stopnia wpływu rodziców na to, co się w szkole dzieje - Wigilia dla dzieci.


Ważnym fragmentem przygotowań będzie stosownie wczesne określenie czasu w jakim odbędzie się wigilia dla dzieci. Rzecz jasna powinien to być okres bezpośrednio poprzedzający ferie, ale musimy pamiętać, iż w większości domów będzie to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Wiele osób spędza je poza domem, zaś pragnąc uniknąć przedświątecznego zenitu komunikacyjnego, nadzwyczaj często wyjeżdża wcześniej.


wigilia dla dzieci
Napisał: Sympatia.pl
Na podstawie: Sympatia.pl
Z takich powodów najlepszym czasem będzie przedostatni dzień nauki w szkole przed zaczęciem świątecznych ferii.
Niezwykle ważną częścią wigilii jest za każdym razem spotkanie z mikołajem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 15:14:20
Tagi: dzieci, życie, dzień, temat, okres