Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Szlachetne złoto czy twardy tytan? Dobieramy ślubne obrączki

Organizacja własnego wesela to autentyczne wyzwanie, które pochłania mnóstwo czasu i energii. Młodzi muszą wykazać się nie lada wytrwałością przy wyborze tak niezbędnych elementów ślubnej uroczystości jak stroje ślubne albo obrączki ślubne. Zachęcamy do korzystania ze wskazówek naszego informatora i świadomego wyboru obrączek, jakie mają być symbolem Waszej miłości i zawartego związku małżeńskiego.

ślub
Napisał: Franz Johann Morgenbesser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zgodnie z tradycją obrączki kupuje narzeczony. Najbardziej rozpowszechnione wzory obrączek to te bez ozdób, gładkie wykonane z żółtego złota które osiągalne są praktycznie "od ręki" (pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź). Można je bowiem odebrać w ciągu doby. W przypadku obrączek robionych na zamówienie bądź ozdabianych fantazyjnymi fragmentami musimy czekać kilka tygodni. W okresach, gdy zawieranych jest najsporzej małżeństw, czas ten może się nawet przedłużyć. Stąd złóżcie wizytę jubilerowi nie później niż dwa miesiące przez zaślubinami. Kształt (trzy przekroje do wyboru), szerokość (najczęściej 4 lub 5 milimetrów), rodzaj kruszcu oraz sposób wykończenia (piaskowanie, polerowanie) - są to cechy, które stosownie do gustu a także wymagań można swobodnie dobierać, tworząc wyśniony wzór obrączki - następna strona -. Nadto możesz też zdecydować się na obudowanie w niej jednego lub kilku brylantów, co nada jej unikatowy charakter, lecz również podniesie cenę. Wielkim zainteresowaniem cieszą się także obrączki ślubne klasyczne - polerowane, półokrągłe, czy płaskie.Kruszec, z którego wykonywane są obrączki, powinien być szlachetny, gdyż symbolizuje trwałość oraz czystość uczuć. Młodzi najentuzjastyczniej wybierają złote obrączki ślubne. Wyroby z tego tradycyjnego kruszcu możesz łatwo powiększać oraz zmniejszać. Złoto jest stosunkowo trwałym materiałem, aczkolwiek powierzchnia może się rysować czy też wycierać. Należy wtenczas oddać obrączki ślubne (rzuć okiem) do jubilera, który je wypoleruje bądź ponownie nałoży mat więc znów będą wyglądać jak w dniu ślubu. Popularne są także łączenia dwóch różnych kruszców w jednym wzorze, zatem dla przykładu białego jak też żółtego złota.

obrączki
Napisał: Parekh Cards
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla tych z Was, którzy uczuleni są na złoto, jubilerzy mają w swej ofercie hipoalergiczne obrączki ślubne (http://diafani.pl/Zegarki-c15|http://diafani.pl/Pierscionki-c16">http://diafani.pl/Pierscionki-c16|http://diafani.pl/Wisiorki-c17">http://diafani.pl/Wisiorki-c17|http://diafani.pl/Kolczyki-c18">http://diafani.pl/Kolczyki-c18|http://diafani.pl/Bransolety-c19">http://diafani.pl/Bransolety-c19|http://diafani.pl/Obraczki-c25">http://diafani.pl/Obraczki-c25|http://diafani.pl/Lancuszki-c21">http://diafani.pl/Lancuszki-c21|http://diafani.pl/Krzyzyki-c22">http://diafani.pl/Krzyzyki-c22|http://diafani.pl/Medaliki-c23">http://diafani.pl/Medaliki-c23|http://diafani.pl/Spinki-do-krawata-c24">http://diafani.pl/Spinki-do-krawata-c24|">|">}) tytanowe. Ów niezwykle odporny na mechaniczne uszkodzenia metal o stalowoszarym odcieniu też można łączyć ze złotem - http://www.e-azur.pl/slub/obraczki-slubne.html.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-10 10:23:49
Tagi: miłość, małżeństwo, złoto