Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Publikacje czytane przez lektora

Czytanie dzieł drukowanych to jedna z największych przyjemności na świecie. Niestety, bardzo często nie mamy czasu, ażeby usiąść z papierową wersją książki, albo po prostu problem ze wzrokiem nie zezwala na pochłanianie wielu stronic dziennie. Na szczęście istnieją audiobooki. Audiobook Boży Bojownicy to książka czytana przez lektora, która z wydania papierowego została przeistoczona w wersję audio. Jest kilka przeróżnych rozmiarów owych nagrań, jak również metod na ich odsłuchiwanie.
boży bojownicy - sprawdź szczegóły
Napisał: Marko Polo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Walorem audiobooka jest to, że można go słuchać jeżdżąc autem, pociągiem, samolotem, wypoczywając na plaży, czy ćwicząc jogging. Zapracowani Polacy, którym brakuje czasu na kanapową książkę, tworzą chłonny sektor dla audioliteratury. W europejskich księgarniach sekcje z literaturą audio pochłaniają coraz więcej pozycji.Na ogół książka, na przesłance której powstaje wersja audio jest skrócona o długie, nudne opisy i zostawia się jedynie to, co znaczące dla nowoczesnego odbiorcy. Dźwiękowego tłumaczenia doczekało się wiele typów literackich. Nagrywane są poezje, bajki, powieści obyczajowe, kryminały, fantasy, bądź biografie. Na polskim rynku gwałtownie wzrosła liczba audiobooków. Niektóre odczytywane są przez słynnych aktorów, inne przez fachowych lektorów, a słuchanie ich to ogromna rozkosz.


książka
Napisał: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużą sławą cieszy się audiobook Boży Bojownicy. Jest to opowieść przygodowo historyczna o dziejach młodego czarownika, medyka, łobuza i uwodziciela. Wrażliwy i szlachetny główny bohater jest wielokrotnie poszukiwany, łapany, zatrzymywany, ocalany, obarczany misjami, nagradzany i cały czas zakochany. Umie wykonać najbardziej trudną misję, potrafi wyjść z największych opałów, czy to dzięki własnemu sprytowi i zdolnościom, czy też dzięki licznym kolegom. Jest to powieść dziejowa z fragmentami science fiction. Fabuła powieści dzieje się się w Czechach i na Śląsku. Akcja Bożych Wojowników (zalecamy tą stronę) rozgrywa się w niezwykle szybkim tempie. Historia wojny husycko-katolickiej zręcznie są wplecione w ogólną fabułę powieści, przez co nie traci ona na atrakcyjności, lecz staje się bardziej ciekawa, bogatsza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-08 15:03:21
Tagi: audio, aktor, Lektor