Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

W jakich przypadkach przydać się może karta przeżycia, najważniejsze funkcje, które będzie ona spełniała.

Większość współcześnie używanych kart i dokumentów ma standardowy wymiar, czyli około osiem na pięć centymetrów. I praktycznie chyba każdy przy sobie jedną z takich kart przy sobie trzyma, czy to będzie dowód, karta bankomatowa czy też prawo jazdy. Jeżeli się takie osoby zapyta, jaka jest najbardziej ważna karta, jaką można przy sobie nosić, to zapewne odmiennych odpowiedzi będzie co najmniej kilka, lecz chyba mało kto powie o karcie, jakiej nie spotyka się na co dzień.

Sarta survivalowa
Napisał: Wallet Ninja
Na podstawie: http://www.wallet-ninja.eu/
Karcie, która pozwoli poradzić sobie na bezludnej wyspie, na biwaku czy w leśnych ostępach. Zapewne niektórzy już się domyślą o co chodzi, bo oczywistym jest, że nie o dowód czy prawo jazdy. Karta, która to wszystko umożliwia zwana jest także kartą survivalową do kupienia na stronie wallet-ninja.eu/, ten nieduży kawałek metalu zawiera praktycznie wszystko, co w ekstremalnych przypadkach może się przydać. Część osób pewnie zapyta, jak to się dzieje że tak niewielka karta survivalowa będzie miała aż tak duże możliwości, jej sekret tkwi w odpowiednim materiale i bardzo dobrym wykorzystaniu całego dostępnego miejsca.

Najczęściej spotykana karta przeżycia zrobiona jest ze stali odpowiedniej jakości, przez co nie stępi się podczas pierwszej próby przecięcia nią gałęzi. Możliwości, które posiada jest tak dużo, że jeżeli do wszystkich chciałoby się posiadać odpowiedni zestaw narzędzi, to do przenoszenia wszystkiego konieczny by był pojemny plecak.


Rzecz jasna w związku z tym że rozmiary takiej karty są niewielkie, to nie można tu mówić o dużym komforcie użytkowania, lecz również nie takie będzie zastosowanie tych kart. W normalnych okolicznościach będzie się przecież używać wygodnego, solidnego noża czy długiej piłki do drewna.

Lecz przecież na co dzień nikt takiego zestawu przy sobie nie będzie taszczył, a nieprzewidziane okoliczności mogą się trafić w najmniej oczekiwanych momentach. A karta przeżycia jest mała i zgrabna, nie będzie zajmować praktycznie wcale miejsca, bo tyle co inne dokumenty, a w niektórych przypadkach bardzo może być przydatna. Dlatego też powinna być obowiązkowym wyposażeniem każdego, kto lubi aktywne życie (zobacz).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-16 09:08:19
Tagi: dokumenty, Sekret, plecak, obozie harcerskim