Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Nowoczesne media – chaos lub metoda na sukces?

Znaleźć coś z sensem w obecnych czasach to dość spore wyzwanie. Mamy niby ku temu wszelkie przesłanki, jesteśmy wyposażeni w nową technologię i coraz bardziej zaawansowane narzędzia. Wielu ludzi mimo tego nie radzi sobie z przesytem informacji, rządzi zaś szum informacyjny, gdzie wszystko – czy to groźny incydent czy głupia plotka – się ze sobą miesza. Ciężko jest już oddzielić coś ważnego od mniej znaczącego, co warte czytania od sterty głupstw. Jak zapanować nad tym wszystkim, by odnaleźć się w tym medialnym chaosie?


Wielu jest dalekich od narzekania, ponieważ twierdzą, iż obecnie to my sami wybieramy, co pragniemy oglądać, czytać, co słuchać, a czego nie chcemy widzieć w ogóle. Gdy istniał telewizor, kilka kanałów to nam narzucano, co warto oglądać. Nadawca dyktował narrację i bieg wydarzeń, odbiorca potulnie to odbierał. Nie miał żadnego manewru, żadnej siły przebicia, dni przemijały jak zwykle, nic nie ulegało zmianie.
Głośniki Creative Inspire T3300
Napisał: Creative
Na podstawie: Creative

Aż pojawił się internet. Dawniej na przykład, aby wyszukać powiedzmy przedsiębiorstwo, które zajmuje się wynajem (polecamy oświetleniem scenicznym) byliśmy zmuszeni pytać kogoś z rodziny, przeglądać książkę telefoniczną lub dzwonić na informację telefoniczną, z pytaniem: czy w pobliżu jest jakaś firma, która trudni się tym i tym, jak tak, to poproszę o numer telefonu...

Aktualnie, kiedy poszukujemy przykładowo konkretnej specjalizacji to po prostu wpisujemy w wyszukiwarkę frazę wynajem (polecamy wynajem nagłośnienia), lub z innej bajki wynajem (polecamy tłumaczenia symultaniczne warszawa) i zaraz dostajemy tak wiele rezultatów, że nie jesteśmy do końca pewni, co wybrać. Nie to co dawniej, gdy mieliśmy do wyboru mniejszą ilość usług, a ponadto były one w mniejszym stopniu rozreklamowane. Dawniej reklama była droższa, dzisiaj, w dobie Internetu jesteś w stanie dość łatwo i dość tanio dotrzeć do potencjalnych klientów.


Od kiedy powstał Internet zmianie uległa też równowaga sił na linii nadawca – odbiorca. W dawnych czasach to nadawca posiadał tylko głos, aktualnie dzięki rozwoju Internetu odbiorca ochoczo włącza się do dyskusji i co więcej, ma nawet większą moc przebicia. Popatrzmy choćby na znanych blogerów, ilu mają fanów i jak kreują trendy. A co z własnymi mediami, ludzie na różnorodnych portalach umieszczają swoje filmiki, które pobijają rekordy popularności. To wszystko jest potwierdzeniem na rewolucje w media, jakie nigdy już nie będą takie jak dawniej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-22 14:28:11
Tagi: Internet, mediach