Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Telewidz bez bieżącego programu byłby niczym roztargniony turysta podróżujący koleją bez ważnego rozkładu jazdy

Na początku XX wieku sceptycy przebąkiwali, że telewizja w ogóle nie ma przyszłości, bowiem siedzenie pięć czy sześć godzin dziennie przed monitorem telewizora jest absolutnie bezsensowne. Jednakże czas pokazał, że mocno się mylili. Oglądanie oper mydlanych czy filmów przyrodniczych i serwisów informacyjnych staje się dziś standardowo wybieraną formą spędzania wolnego wieczoru. Niektóre programy nadawane w 2015 roku zgromadziły przed telewizorami kilkumilionową widownię, co udowadnia, że telewizja ma naprawdę spore grono wielbicieli.
Program TV jest jak szczegółowy rozkład jazdy, który pełni czysto informacyjną funkcję. Chociaż w na poczcie dostępne są gazetki z aktualnym programem, to mieszkańcy naszego kraju bodajże najczęściej korzystają z rozkładu zamieszczonego w sieci, np. w serwisie tv.pl. W czasie przeglądania witryn internetowych w domu, bądź nawet w biurze, zarówno kobiety, jak i panowie przy okazji weryfikują, czy np. godzina emisji ich ulubionego filmu się nie zmieniła. Z racji tego że w miarę często emitowane są powtórki konkretnych odcinków seriali, to telewidzowie chcą z wyprzedzeniem wiedzieć, czy w najbliższy wtorek będą mogli zobaczyć ten premierowy odcinek.
telewizor
Napisał: Bonsoni.com
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bez aktualnego rozkładu jazdy każdy wczasowicz czułby się niepewnie i na pewno w ogóle nie udawałby się w podróż - nawet lapidarne informacje o godzinie odjazdu lub przylotu są bardzo ważne. Tymczasem telewidzowie, którzy mają bardzo dobrze sprecyzowane preferencje, z zasady wiedzą, o której godzinie są nadawane ich ulubione programy. Jednak transmisje meczy koszykówki lub ważnych uroczystości kościelnych wprowadzają poważne zmiany w stałym harmonogramie, stąd aktualny program TV - http://tv.pl/ jest tak potrzebny.




Niektórzy widzowie są bardziej wymagający i, identycznie jak urlopowicze ustawiający się w kolejce do informacji, chcą znać szczegóły. Na popularnych serwisach internetowych zamieszczane są rozmaite wiadomości: od zwięzłego omówienia fabuły amerykańskiego odcinka opery mydlanej rozpoczynają, a na ploteczkach o znanych aktorkach kończąc. Telewidzowie śledzący poczynania ulubionych bohaterów najczęściej chcą przy okazji wiedzieć, co zdarzy się w następnym odcinku albo nawet zobaczyć go w internecie. Dzisiaj każdy popularniejszy serial posiada własną stronę internetową, zatem każdy telewidz ma też szansę wiedzieć jeszcze więcej o określonej postaci, jak również o aktorze, który się w nią wciela.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-23 16:14:09
Tagi: telewizory, serial, aktualny program