Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Łuk tradycyjny – czym się odznacza i czy warto go zakupić?

W dzisiejszych czasach amatorzy łucznictwa mają ogromny kłopot z kupieniem dobrego łuku. W sklepach znajduje się bowiem tyle najróżniejszych typów łuków, że ciężko jest podjąć ostateczną decyzję.
zielona Mazda
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niesłabnącym powodzeniem cieszą się jednak łuki tradycyjne. Czym się one charakteryzują i czy warto zainwestować w taki sprzęt?


Łuki tradycyjne były szczególnie popularne w czasach średniowiecznych i szczerze mówiąc nie odmieniły one swojej formy od tamtego czasu. Także dziś cieszą się one dużą popularnością wśród amatorów łucznictwa, przede wszystkim ze względu na to, że mogą je stosować zarówno prawo-, jak i leworęczne osoby. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów łuki te charakteryzują się aktualnie większą trwałością oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością niż ich odpowiedniki średniowieczne. Aktualne modele są też znacznie prostsze do naciągnięcia – siła naciągu równa 10-25 kg pozwoli nam spokojnie wystrzelić strzałę do tarczy (sklep łuczniczy).


Jeśli chodzi o łuki tradycyjne ważne jest jednakże to, żeby nie miały one żadnych detali wystających poza krawędź majdanu. Nie mogą one także mieć żadnych znaczników na cięciwie, które mogłyby uprościć jego stosowanie. Można zatem powiedzieć, że ten rodzaj łuku jest zalecany raczej dla osób, które mają już doświadczenie w strzelaniu z łuku.
Początkującym osobom może być ciężko nauczyć się podstaw bez podparcia na strzałę i innych akcesoriów, dzięki którym łatwiej jest podchwycić podstawy strzelania. Jeżeli jednakże mamy już doświadczenie w łucznictwie i chcemy poznać jego całkowicie nowy aspekt, łuki tradycyjne stanowią produkt idealny dla nas - zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-17 13:47:32
Tagi: produkt, element, kupić