Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

wieloaspektowa treść powieści Nieśmiertelni autorstwa Severskiego

Stajemy się społecznością, która czyta coraz to mniej. Odpowiednia publikacja pobudza i aktywizuje intelekt. Czytanie poprawia umiejętność wysławiania się i przynosi ogromną przyjemność.
Nieśmiertelni Severskiego to jedna z trylogii dawnego oficera wywiadu. Powieść jest wielowątkowa. Wątki przeplatają się, mając w pierwszej chwili niejasno określone punkty wspólne. Agenci wywiadu angażują się w odpowiedzialną akcję w Teheranie, gdzie powinny zapobiec konfliktowi zbrojnemu, być może na skalę ogólnoświatową - http://fonopolis.pl/kryminal-i-sensacja.


Wątki toczą się początkowo każdy własnym torem. Śledzimy wydarzenia oczami kilku osobowości, monitorując nie tylko ich działanie na gruncie zawodowym, ale i liczne perturbacje w życiu prywatnym. Niełatwo połapać się od razu we wszystkim, sukcesywnie trafiamy jednak w klimat wydarzeń, w przypadku których komplikacje wydają się być chlebem codziennym.


Powieść jest dynamiczna, skomplikowana, pełna wyraźnych postaci i gwałtownych zwrotów fabuł. To dobry thriller, osadzony w świecie agentów, napisany pod kątem oczekiwań współczesnego czytelnika. Nie brakuje w nim humoru, najczęściej zabarwionego drwiną, a czasami sarkazmem. Rzeczywistość jest w niej zmieszana z wymysłem, realizm z wyobraźnią, dając w rezultacie interesującą lekturę.


W powieści Nieśmiertelni Severskiego od Fonopolis agenci wywiadu polskiego nie pracują, lecz służą, nie oglądając się na życie osobiste, zdrowie, finanse.


Przeszkadzają ich naturalnie nieprofesjonalni bossowie i politycy, którzy niczego nie rozumieją. Duża część osób w powieści jest interesująca, przez co książkę jako powieść sensacyjną i szpiegowską czyta się z ogromną przyjemnością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-26 20:57:29
Tagi: książka, powieść, wydarzenia, punk, sukces