Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Godny polecenia przepis na romantyczny wieczór z bliską osobą

Planując nastrojowy wieczór z ukochaną osobą, nie powinniśmy stawiać na ekstrawagancję. Najlepiej wybrać elegancką restaurację i zabrać ją na romantyczny wieczór. Najbanalniejsze patenty są zawsze skuteczne. Klimatyczna restauracja i smaczne jedzenie to sprawdzony sposób, by oczarować ukochaną osobę.Województwo dolnośląskie szczególnie może szczycić się wieloma pięknymi miejscami. Jakie powinniśmy wybrać z bogatej palety możliwości? Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce hasła: „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” albo „restauracja nad Odrą Wrocław”, a otrzymamy spis linków kierujących nas do portali online różnych restauracji. Przeglądając je, zwróćmy uwagę przede wszystkim na galerię foto.
polecane miejsce na kolację
Napisał: Nina Matthews Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com

Przekonajmy się, jak restauracja prezentuje się wewnątrz, jakiego rodzaju używa zastawy i jak jest ozdobiona. Powinniśmy wybrać na romantyczną kolację miejsce, które wybrało prosty wystrój, subtelne kolory i skromne zdobienia, np. nieduże obrazy na ścianie. Natomiast stłumione światło lub małe palące się świeczki to najłatwiejszy sposób na wykreowanie romantycznego klimatu.

Restauracja
Napisał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwróćmy także uwagę na serwowane jedzenie. Romantyczny nastrój pryśnie, kiedy przykładowo poplamimy się sosem do makaronu. Nie zaleca się też wyszukanych potraw typu owoce morze. Chociaż eleganckie, to trudno je spożyć nie brudząc się. Najbezpieczniej wybrać sałatki warzywne i dania mięsne lub zupy. Jeśli jednak nadal nie jesteśmy pewni, jakie miejsce wybrać, możemy poprosić o pomoc internautów. Po wpisaniu w wyszukiwarce „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” albo „restauracja nad Odrą we Wrocławiu”, otrzymamy spis linków prowadzących do licznych blogów i for internetowych.

Autorzy wpisów polecają poszczególne miejsca, komentują menu i dodają własne fotografie. Warto się z nimi zaznajomić, jeśli poszukujemy obiektywnych opinii. Szukając lokalu na romantyczną kolację z ukochaną osobą, wybierajmy miejsce stylowe i przytulne. Zamiast dużej knajpy, lepiej zabookować stolik w kameralnej restauracyjce nad Odrą (kliknij, aby zobaczyć więcej win z naszego menu). Taka lokalizacja, kilka zapalonych świeczek i lampka czerwonego wina stworzą niepowtarzalny nastrój.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-05 20:19:23
Tagi: zdjęcia, świece, zupa, lampka, fotografii, owoce morze