Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Tzw. "planszówki" obecnie przeżywają w wielu krajach swój prawdziwy renesans

Gry planszowe w całym świecie mają coraz to większe grono zwolenników w każdym wieku. Wbrew obawom planszówki dostępne na laptopach i telefonach nie wyparły tych starszych.


Liturgia
Napisał: winniepix
Na podstawie: http://www.flickr.com
Granie w gry planszowe ma dużo bezcennych zalet. Granie nie jedynie zabawa, chociaż to niewątpliwie główna ich rola, ale również nauka i ważny czas przeżyty w najbliższym gronie. Wiele reguł istniejących w świecie planszówek, chciałoby się wprost przenieść na rywalizacje w imprezach wyczynowych.


Przykładem znakomitej gry strategiczno - taktycznej jest neuroshima hex (moje źródła), polega on na prowadzeniu własnej armii do zwycięstwa przez ochronę naszego sztabu oraz zburzenie sztabu przeciwnika. W skład gry wliczona jest plansza razem z kompletem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej ze stron.


Kolejną nie skomplikowaną w koncepcji a także genialną grą jest Story Cubes. Gra dostarczy użytkownikom masę radości, stanowiąc przy okazji wyśmienity trening pomysłowości i inwencji. Story Cubes (w najnowszym artykule) to dziewięć pięknie zaprojektowanych, sześcianów, z których każda zawiera na ściankach różny zestaw ilustracji.


Każdy gracz rozpoczyna grę z 1 kartą w jego palecie i 7. kartami w ręku. Zewnętrzna karta w centrum stołu rysuje tło, jakie wymusza reguła, według jakiej weryfikujemy czempiona. W swoim ruchu każdy z grających posuwa kartę do palety, do tła, lub po jednej tu i tu.


Zamierzeniem świetnej gry w karty o nazwie red7 (źródła), jest stworzenie sytuacji, kiedy musi się zwyciężyć, gdyż inaczej się odpada. Błyskawiczna rozgrywka zachęca do zagrania kilka razy, a dodatkowe warianty powodują, iż gra nigdy nie jest nudna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-16 15:13:12
Tagi: obraz, możliwości, wiedza, port