Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Fani muzyki w czasach internetu

Nie da się ukryć, że internet wpłynął na sposób, w jaki większość osób słucha muzyki. Podczas gdy zdecydowana większość osób zadowala się ściągnięciem nielegalnych mp3 na swoje komputery, istnieją jeszcze grupy – ci prawdziwi pasjonaci.


koszulki na płyty winylowe
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Prawdziwy entuzjasta wie, że ściąganie nielegalnych nagrań z internetu nie wspiera artysty, a wręcz przeciwnie – okrada go. Fani tacy należą do bardzo świadomej grupy pasjonatów dobrej muzyki. Również do tej bardziej uczciwej. Kiedy pojawi się nowy album ich idola, nie ściągają oni tej muzyki online. Wręcz przeciwnie. Idą do stacjonarnego sklepu muzycznego (które niestety w dzisiejszych czasach, z wiadomych względów, zanikają i kupują nowy album, którego chcą posłuchać. Takie podejście wymaga pewnych środków finansowych, jednak daje również niemałą satysfakcję. W domu takiej osoby można znaleźć często starannie dobraną kolekcję niesamowitych płyt. Są one starannie ustawione na widoku. Niektórzy wolą trzymać ukochane płyty w inny sposób – starannie wkładają je w okładki disccover - DISC Cover. Niezależnie od metody przechowywania płyt, własny zbiór płyt ulubionych artystów i zespołów jest wspaniałą oraz godną pozazdroszczenia kolekcją.


studio nagrań
Napisał: fr4dd
Na podstawie: http://www.flickr.com
Inną grupą fanów dobrej muzyki, którzy są niestety raczej rzadko spotykani w dobie Internetu, są osoby które zbierają płyty winylowe. Ze względu na fakt, że nowa muzyka nie jest już na nich wydawana, są to osoby preferujące głównie muzykę starszą, określaną często jako „kultowa”. Ze względu na to, że płyty winylowe nie są nowe i często odkupowane są od poprzednich właścicieli po wielu latach użytkowania, ich oryginalne okładki często nie istnieją lub są zniszczone.


Ci kolekcjonerzy wkładają więc swe bezcenne kolejce w koszulki na płyty winylowe - http://disccover.pl, które mają je chronić przed dalszym zniszczeniem. Bez wątpienia, taka kolekcja winyli będzie drogocenną perełką za kilkanaście lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-20 16:31:11
Tagi: sklep, dom, Internet