Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jedziemy na biwak

Czerwiec oraz maj to idealne miesiące na wybranie się na obóz – noce są dosyć ciepłe, a dni słoneczne. Pogoda oraz budząca się do życia natura zachęcają do spędzenia choć kilku dni urlopu na łonie przyrody.


Aby w czasie takiego wyjazdu odpowiednio wypocząć, powinniśmy dokładnie przemyśleć, co ze sobą zabrać, aby niczego nam nie brakło.


namiot
Napisał: Martin Terber
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mały szczegół może popsuć całą zabawę. Oto parę gadżetów, które pomogą nam w trakcie wyjazdu pod namiot. Mycie się będzie jedną z w wyższym stopniu uciążliwych działań na biwaku w dziczy. Trudno wziąć z sobą wannę, i woda w górskich potokach jest przeważnie zimna i mało zachęcająca do ablucji. W jaki sposób zatem rozwiązać ów problem? Przed podróżą warto wyekwipować się w turystyczny prysznic. To rodzaj specjalnego worka, do którego mieści się (zależnie od modelu) 20-40 litrów wody. Z worka poprowadzony jest wężyk zwieńczony „słuchawką prysznicową”. Kiedy chcemy się wykąpać, trzeba rano nalać wodę i worek wystawić na promienie słońca, ażeby wieczorową porą radować się miłym ciepłym prysznicem.


Panna młoda
Napisał: NIrwana Foto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mały chłopczyk
Napisał: Thomás
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pieczone kiełbaski znad ogniska to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi do głowy, gdy słyszy się frazę „pichcenie na biwaku”. Ale ile można żyć, konsumując tylko kiełbaski? Poza tym nie wszędzie możemy rozpalić ogień. Stąd warto zabrać z sobą kuchenkę turystyczną. Czym odróżnia się ona od innych? Tym, iż nie wymaga noszenia butli z gazem czy baniaka z benzyną. Możemy do niej upchnąć korę, trawę, liście i co tylko odkryjemy na ziemi. Zagotowanie litra wody na tego rodzaju kuchence zajmie blisko 4,5 minuty.


Kuchenka taka waży niecały kilogram, co docenią szczególnie ci, którzy uwielbiają się przemieszczać pieszo. Dodatkową jej zaletą jest to, że w trakcie gotowania możemy ładować poprzez kabel USB przykładowo komórkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:48:42
Tagi: gra, czas, namiot, rodzaj, wyjazd