Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Lubisz adrenalinę , a także kochasz sport? Zacznij szkolenie na paralotnie już dzisiaj

sporty ekstremalne cieszą się coraz większym popytem, nie tylko wśród młodych ludzi, którzy uwielbiają adrenalinę. Szkoły latania odwiedza dużo ludzi w średnim wieku, którzy pragną poczuć swego rodzaju wolność oraz swobodę.


Jeżeli zaliczasz się do takich osób to nic na stoi na przeszkodzie, żeby zrobić kurs na paralotnie, jaki pozwoli nam na samoistne latanie.
smartfon
Napisał: USAG- Humphreys
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nieomalże w każdym większym mieście znajduje się fachowa szkoła latania, w jakiej wykwalifikowana załoga zrealizuje z nami przeszkolenie, po zakończeniu jakiego pozyskamy certyfikat (o ile rzecz jasna zdamy egzamin finalny). Przeważnie szkolenie składa się z kilku cykli, które pozwalają nam na poszerzenie swoich umiejętności. Zasadniczy jest pierwszy etap, w jakim zaznajomimy się z budową sprzętu, startowaniem, przyziemianiem oraz samym lotem. Brzmi to prosto, jednakże jest to trudniejsze, niż teraz nam się wydaje. Obecnie paragliding dla licznych osób jest formą rekreacji oraz sposobem na oderwanie się od realności. Osoby zaciekawione tym szkoleniem winny zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to, aż tak drogie jak mogłoby się zdawać. Elementarny menedżerów (zobacz więcej info) kosztuje na ogół przeszło 1000 zł, co tak naprawdę nie jest olbrzymim wydatkiem. Jeżeli po ukończeniu pierwszego etapu, gdzie uzyskamy zezwolenie na latanie nizinne, możemy rzecz jasna rozpocząć kolejny etap, gdzie nauczymy się latać na terenach górskich.
Paralotniarstwo to niesłychanie atrakcyjny i wciągający sport, jeżeli zaciekawił Cię ten temat to poszukaj szkoły latania we własnym mieście, albo swoje okolicy - na bank uda Ci się jakąś odnaleźć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:02:06
Tagi: sport, rzeczy, czas